Wielkimi krokami adekwatnie do rangi wydarzenia już po raz IX zbliża się najbardziej oczekiwana i zakręcona impreza dirt jump! Oficjalne Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Dirt Jump MTBMX Odbędą się dokładnie 26.08.2012!

MTBMX to jedna z najbardziej, widowiskowych i prestiżowych imprez rowerowych kategorii BMX i MTB w Polsce. Jest to cykliczny event, który po raz pierwszy odbył się w 2004 r. w podwarszawskim Milanówku. Sukces każdej kolejnej edycji sprawia, że zawody MTBMX stały się klasyką i jednocześnie kwintesencją polskiej sceny dirtowej BMX oraz MTB! Niebywałe umiejętności na torze ziemnym, prezentuje ścisła czołówka rodzimej sceny. Dodatkowo swoją obecnością imprezę uświetniają zawodnicy ze Szwecji, Węgier, Słowacji, Litwy oraz Czech. Na IX Edycję MTBMX 26.08.2012 r. już zapowiedzieli swoje przybycie topowi europejscy zawodnicy.

Na tegorocznej edycji i tu kolejna ciekawostka- Oficjalnych Międzynarodowych Mistrzostw Polski Dirt Jump MTBMX zatwierdzonych przez PZKOL i wpisanych do oficjalnego kalendarza możecie spodziewać się pokazów FMX jak również ekipy Masters Of Dirt BMX i MTB, która skutecznie doleje oliwy do i tak nieźle palącego się ognia!

Na zawodników czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, finansowe (aktualna pula 12000 PLN i nadal rośnie) i oczywiście prestiż dzięki zdobyciu tytułu Międzynarodowego Mistrza Polski Dirt Jump!

Zachęcamy do obejrzenia relacji wideo z ostatnich lat, na którym można zobaczyć między innymi double backflipy!


Edycja 2011


Edycja 2010

Więcej Info odnoście harmonogramu imprezy, rejestracji, kategorii, punktacji, sędziowania, czy akredytacji prasowych już niebawem!

PS. Tor na MTBMX 2012 i hopa pod FMX już się budują…! :D