Puchar Skrzata na festiwalu Joy Ride Fest

Do inauguracji tegorocznej edycji Pucharu Skrzata pozostał raptem tydzień. Zatem najwyższy czas, by oficjalnie ogłosić, że: po pierwsze primo, zawody się odbędą ;-), po drugie primo, odbędą się zgodnie z kalendarzem (tzn. jego tysięczną pierwszą wersją :-P), po trzecie primo, znowu pojedziemy po bandzie, i to niejednej :-s

Na miejsce pierwszych zawodów wybraliśmy Kluszkowce, gdzie w dniach 25-27 maja 2012r. odbędzie się festiwal rowerowy Joy Ride Fest. Skrzaty będą miały do wyłącznej dyspozycji jedną z tras zjazdowych z góry Wdżar (dostosowaną do ich umiejętności) w sobotę, 26 maja 2012r., od 8.00 do 14.00. Ze względu na napięty harmonogram festiwalu będziemy się sztywno trzymać tych godzin. Dlatego uprasza się skrzaty o punktualność, a jako że zawody rozpoczniemy już o 10.00, to tym, którym nie wystarczy sobotni dwugodzinny trening, sugerujemy pojawienie się na stokach Wdżaru już w piątek, kiedy to będzie można swobodnie trenować przez cały dzień.

Formuła naszych zawodów pozostaje bez zmian, przy czym, zamiast asystowania skrzatom w czasie przejazdów, wzdłuż trasy ustawimy świstaków, gwizdkami monitorujących zachowanie każdego zawodnika. W efekcie skrócimy odstępy czasowe pomiędzy startami, a w przypadku najstarszej kategorii (w tym roku korowód młodych wilków zamykają czternastolatkowie) zastosujemy jednominutowe gap’y. Nie oznacza to jednak, że opiekunowie nie będą mogli towarzyszyć swoim pociechom podczas mierzonych przejazdów. Wręcz zachęcamy do wspólnych przejazdów, zwłaszcza w przypadku najmłodszych zawodników.

Co się tyczy reszty, to jak zwykle, będzie grill, „cukry i piciu” oraz rock&roll z głośników i nie tylko, a na koniec nagrody dla wszystkich zawodników. Zaś najsamkoniec nowość – pomierzymy przejazdy rodziców skrzatów. W razie większego zainteresowania możemy wręcz utworzyć w generalce odrębną kategorię opiekunów.

 

Wpisowe wynosi 50 zł. i może zostać uiszczone jeszcze przed zawodami, przelewem na rachunek podany w regulaminie, dostępnym na naszej stronie frowerpower.com. Także już teraz, poprzez naszą stronę można się zarejestrować, do czego gorąco zachęcamy, gdyż znacząco to ułatwi i przyspieszy przygotowanie list startowych. Nie zdziwcie się zapytaniem w formularzu rejestracyjnym o rozmiar koszulki, jako że w tym roku nagrodą za udział w każdej rundzie Pucharu Skrzata będzie t-shirt z okolicznościowym nadrukiem.

Natomiast dla trójki najlepszych z każdej kategorii planujemy dodatkowe atrakcje, jak bon rabatowy na obóz Totalbikes, akcesoria Shaman Racing itp.