Do imprezy pozostało już tylko kilka dni, a już wiadomo, że na stałe zapisze się ona w historii polskiego snowboardu. Po raz pierwszy w kraju nad Wisłą odbędą się bowiem zawody big air o statusie 4 gwiazdek rankingu World Snowboard Tour (dotychczas znanego jako TTR). Jak komentuje Michał Ligocki, jeden z najbardziej utytułowanych reprezentantów naszego kraju – „Impreza na takim poziomie jest niezwykle ważnym wydarzeniem dla środowiska freestyle’owego w Polsce. Przede wszystkim pojawiamy się na snowboardowej mapie świata jako miejsce gdzie są zawodnicy i zawody na najwyższym poziomie. Z drugiej strony możemy pokazać lokalnie jak wielkim zainteresowaniem cieszy się snowboard. Myślę, że kilka tysięcy osób, które przyciągnęło Burn In Snow w 2012 roku mówi samo za siebie.” Poza prestiżem związanym z uczestnictwem w zawodach na tak wysokim poziomie, na najlepszych czeka w tym roku pula nagród w gotówce sięgająca 50 000 złotych!

Wielkie emocje na pewno wzbudzi występ De La Soul – legendarnej nowojorskiej grupy, tworzącej najlepszy hip hop od 1987 roku. Z 10 płytami i nagrodą Grammy na koncie De La Soul zagwarantuje muzyczne emocje na najwyższym poziomie. Do czerwoności rozgrzeje nas na pewno również Hudson Mohawke – jeden z najbardziej rozchwytywanych obecnie producentów elektronicznych, połowa duetu TNGHT, ostatnio współpracujący m.in. z Kanye Westem.

W Szczyrku wystąpi również Little Boots – brytyjska wokalistka electropopowa, w specjalnym DJ secie, polsko – brytyjski zespół The KDMS, a wspomagać ich będziena śmietanką polskich DJów i producentów – z m.in. Catz ‘N Dogz, The KDMS, Supra1, Danielem Drumzem i Mentem XXL na czele.

Pełen line up trwającego dwa dni festiwalu znaleźć można na stronie BurnInSnow.pl.