Szósta runda 4X Pro Tour odbędzie się już w ten weekend w szwajcarskiej miejscowości Leibstadt. Tym razem zawody będą miały rangę srebrną, co oznacza, że do zdobycia będzie mniej punktów niż podczas rywalizacji w imprezie o randze złotej.

Trasa w Leibstadt jest fantastyczna. Zamontowana jest tam na stałe bramka startowa, trasa jest bardzo płynna i w rytmie przejedziemy do samego końca. Pasować będzie ona zawodnikom o różnych stylach jazdy, ale ukończenie jej bez błędu będzie wymagało naprawdę mnóstwo umiejętności. Lokalny pros Simon Waldburger dokonał na trasie kilku zmian w ciągu ostatnich kilku miesięcy i dzięki temu trasa jest w pełni przygotowana na nadejście serii 4X Pro Tour.

W rywalizacji kobiet faworytką do zwycięstwa będzie lokalna zawodniczka Lucia Oetjen, ale nie możemy zapominać o zwyciężczyni ostatnich dwóch rund Helene Fruhwirth czy Niemkach – Tanyi Hendrysiak czy Julii Lackas.

W zeszłym roku odbyły się tu zawody Schwalbe Euro 4X Series i w rywalizacji mężczyzn wygrał Hannes Slavik. Jednak po kraksie w Czechach, Hannes nie wystartuje w Szwajcarii. Kogo możemy typować na zwycięzcę? Quentin Derbier ma za sobą bardzo dobry sezon i z pewnością będzie tym, na kogo warto zwrócić uwagę. Także Simon Waldburger będzie chciał wygrać przed własną publicznościa, a nie możemy zapomnieć także o Szwajcarach Mirco i Adrianie Weiss czy o Francuzach Charly’m Gaillard i Beni’m Kistner.

Z imprezy przeprowadzona zostanie transmisja LIVE, którą będziecie mogli oglądać w okienku poniżej. Warto wspomnieć, że poza zawodami 4X Pro Tour odbędą się także Mistrzostwa Szwajcarii 4X.

Plan transmisji wygląda następująco:

  • Mistrzostwa Szwajcarii: sobota, 2 sierpnia, start o 15:00
  • Bergamont Swiss 4Cross Cup: sobota, 2 sierpnia, start o 17:00
  • 4X Pro Tour: sobota, 2 sierpnia, start o 18:00