5 lipca 2014, Les deux Alpes, Francja – Po wspaniałym drugim przejeździe, Anthony Messere wygrał zawody Crankworx Les deux Alpes Slopestyle. Z końcowym wynikiem 90.50pkt Messere wygrał pierwszą edycję zawodów z serii diamentowych FMB World Tour 2014.

„Czuję się niesamowicie, jak we śnie! Bardzo się cieszę z tego, że tu jestem i również z tego, że udało mi się wygrać takie wspaniałe zawody, gdzie każdy dawał z siebie wszystko.” – Anthony Messere.


Anthony Messere

Ten 19-latek wygrał po bardzo dobrym drugim przejeździe, który zakończony został przepięknym frontflip no handerem na ostatniej hopie. Jest to pierwsze zwycięstwo Anthonego na zawodach tej rangi. Podium uzupełnili Thomas Genon oraz Sam Reynolds.

„Jestem pod wrażeniem tego, co udało mi się tutaj osiągnąć, a jeszcze bardziej jestem pod wrażeniem przejazdem Anthonego.” – Thomas Genon.

„Dwa lata temu złamałem tutaj kręgosłup, a rok temu mój żołądek również odniósł spore obrażenia, więc nie podchodziłem do tych zawodów na maksa, ale starałem się pojechać zachowawczo i przede wszystkim dojechać do końca. Nie mogę uwierzyć w to, że udało mi się zająć trzecie miejsce i zdobyć medal Crankwoxa!” – Sam Reynolds.

Zawody obfitowały w kilka niespodzianek – Martin Soderstrom wycofał się ze startu, ponieważ wciąż odczuwał skutki gleby dwa tygodnie temu. Nie wystartowali również Greg Watts, Tyler McCaul oraz Sam Pilgrim. Wszyscy wzięli udział w treningach, ale zaliczyli konkretne gleby i nie byli w stanie wziąć udziału w zawodach.


Anthony Messere

Gdy zawody się już rozpoczęły, wszyscy skupili się na 16 zawodnikach, którzy walczyli o zwycięstwo przy licznie zebranych kibicach. Warto wspomnieć, że nigdy w historii Crankworxa w Les 2 Alpes nie zebrało się ich tak dużo. Na początku prowadził Sam Reynolds, który wylądował tailwhipa na dobrej wysokości, a później skleił m.in. flip whipa. Ostatecznie uzyskał 80.25pkt. Z kolei Brandon Semenuk nie zaliczy tych zawodów do udanych, dwa razy próbował wylądować cork 720, ale dwa razy nie trafił czysto w pedały.

W drugiej serii Anthony Messere dość szybko zawiesił bardzo wysoko poprzeczkę i po słabym pierwszym przejeździe skleił wszystkie triki. Swój przejazd zakończył frontflipem z no handerem i tym samym objął fotel lidera.

„Wszystko poszło tak jak sobie zaplanowałem… jak tylko wylądowałem na ostatniej hopie, byłem tak podekscytowany, że nie widziałem dokąd jadę, a wszystko było czarno-białe.” – Anthony Messere.


Anthony Messere

Co się działo później? Cam Zink wylądował przepięknego flipa z superman seat grab, ale w dalszej części toru rozwalił pedał i nie ukończył przejazdu. Thomas Genon również wykonał bardzo dobry przejazd, ale wystarczyło tylko na drugie miejsce. Brandon Semenuk ponownie próbował cork 720 i tym razem mu się udało! Jednak nie był to jego dzień i na samym końcu toru zaliczył upadek.

Ostatecznie nikomu nie udało się pokonać młodego Kanadyjczyka i tym samym Messere zgarnął czek na 8500€! Poza nim była tylko jedna osoba, która cieszyła się bardziej z tego zwycięstwa, a była to jego mama.

„Jestem bardzo podeskcytowana i dumna z syna. Pracował bardzo ciężko na to co osiągnął i w końcu mu się udało!” – Robreta Schram, mama Anthonego Messere.


Anthony Messere

Wyniki Crankworx Les2Alpes Slopestyle 2014:
1. Anthony Messere
2. Thomas Genon
3. Sam Reynolds
4. Nicholi Rogatkin
5. Szymon Godziek
6. Brandon Semenuk
7. Antoine Bizet
8. Darren Berrecloth
9. Logan Peat
10. Tomas Zejda

Następna runda z serii diamentowych odbędzie się w Kanadzie, a będzie to Red Bull Joyride podczas Crankworx Whistler.

Film z zawodów: