Już za kilkadziesiąt godzin rozpocznie się największy europejski festiwal rowerowy – Crankworx Les 2 Alpes 2014. Francuska miejscowość Les deux Alpes już po raz kolejny będzie organizować festiwal, który nazwę dzieli ze swoim pierwowzorem – kanadyjskim festiwalem Crankworx w Whistler. Warto wspomnieć, że z wybranych konkurencji będziemy mogli oglądać transmisję na żywo, którą przeprowadzi Red Bull TV.

Podczas festiwalu Crankworx Les 2 Alpes odbędą się najlepsze zawody, m.in. slopestyle, który będzie pierwszą z pięciu diamentowych imprez serii FMB World Tour w tym roku. Diamentowe zawody są największymi imprezami slopestyle na świecie i zostają na nie zaproszeni tylko najlepsi zawodnicy na świecie. Do zdobycia w nich jest również najwięcej punktów w rankingu, który ma wyłonić najlepszego freeridera na świecie.

Brandon Semenuk podczas Crankworx Les 2 Alpes 2013

Dla fanów downhillu również znajdzie się coś wyjątkowego. W trakcie trwania festiwalu odbędzie się czwarta runda Pucharu Europy DH iXS, a cała seria zbliża się do półmetka tegorocznych zmagań. Dodatkowo będziemy mogli zobaczyć oficjalne europejskie mistrzostwa whip’ów, a także zawody na pump tracku. Imprezami towarzyszącymi będą projekcje filmowe (m.in. premiera Rad Company) oraz koncerty.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że to u nas odbędzie się pierwsza impreza z serii FMB Diamond Series oraz kolejna runda iXS European Cup. Jest to trzeci rok z rzędu, gdy festiwal Crankworx zawitał do europy i z każdą następną edycją odwiedza nas co raz więcej fanów, kibiców oraz zawodników. W sumie podczas festiwalu odbędzie się pięć imprez, a łączna pula nagród wynosi 40.000€! – Gilles Vanheule, dyrektor generalny biura turystycznego Les 2 Alpes.

Terminarz Crankworx Les 2 Alpes 2014:

  • 3.06 (czwartek) – 18:30 – Spank Official European Whip-Off Championships
  • 3.06 (czwartek) – 19:30 – Free Concert: Heavy Duty unplugged
  • 3.06 (czwartek) – 20:30 – Light On MTB Film Series: A Racer’s Dream
  • 4.06 (piątek) – 14:45 – GT Dual Speed & Style
  • 4.06 (piątek) – 20:45 – Pump Track Challenge presented by RockShox
  • 4.06 (piątek) – 22:00 – Light On MTB Film Series: Rad Company
  • 5.06 (sobota) – 15:30 – Crankworx Les 2 Alpes Slopestyle
  • 5.06 (sobota) – 19:15 – Free Concert: The Socks
  • 5.06 (sobota) – 20:30 – Light On MTB Film Series: MTB Heroes
  • 6.06 (niedziela) – 14:00 – Polygon Air DH iXS European Cup

Transmisję z poszczególnych zawodów podczas Crankworx Les 2 Alpes 2014 oglądać będzie można pod tym linkiem.