Ponownie zawody BMX Racing w Polsce nie mają szczęścia w tym sezonie. Tym razem okazało się, że nadchodzące Mistrzostwa Polski również zostały odwołane… Na szczęście nie definitywnie, lecz zostały przełożone na wrzesień. Poniżej publikujemy oświadczenie organizatora.

Skąd nagłe przełożenie terminu? Zdążylibyśmy przeprowadzić zawody 5 i 6 lipca – jakieś 10 dni temu tor odwiedzili Panowie z PZKol, zasugerowali kosmetyczne poprawki, zajęłoby to dwa dni i można by imprezę przeprowadzić. Właśnie – ale tylko przeprowadzić.

Parę lat pracy nad tym, by z zarośniętej dziury w ziemi powstał kompleks z torem BMX, pumptrackiem, ściankami wspinaczkowymi, skateparkiem, minigolfem czy wszelakimi rozmaitymi budowlami służącymi innym rozrywkom ma się ku końcowi. Pomyśleliśmy, że warto to jakoś uczcić w sposób specjalny.

Mistrzostwa Polski byłyby rodzajem takiego święta, ale pomyśleliśmy, że lepiej poświętować z przytupem. Na ostatniej prostej przed MP pojawiła się lampka: zaraz, chwila, gdzie nam się spieszy, zróbmy to na bogato – zaprośmy na imprezę nie tylko brać rowerową, ale pół miasta. Postawmy scenę by gawiedź przyciągnąć muzyką, porządne zaplecze cateringowe, strefy „FUN” by dzieciaki miały co robić jednocześnie bratając się ze sportem rowerowym czy wspinaczkowym. Zróbmy z tego coś więcej, weźmy rozmach. Ale żeby dobrze się zamachnąć, potrzeba miejsca, a takim miejscem jest czas, żeby wszystkie te bonusy podopinać na 110 procent.

Ale to nie wszystko. Jeżeli ma to być święto rowerowe, to niech będzie jeszcze bardziej. A że 6 września w Nowej Soli odbędzie się szósty wyścig tegorocznej edycji Kaczmarek Electric MTB, na którym spodziewać się można kilkuset zawodników, święto zrobi nam się większe, bo działamy, by te imprezy powiązać i spiąć zarówno terminem jak i miejscem. Wspominaliśmy – do tego chcemy też przyciągnąć jak najwięcej ludzi z miasta, żeby to nowe miejsce na mapie Nowej Soli od pierwszego dnia kojarzyło im się jak najlepiej.

Do zobaczenia we wrześniu. My ciągle działamy, by była to impreza z najwyższej półki. Liczymy, że tę argumentację zrozumiecie.