Rywalizacja podczas drugiej i trzeciej rundy Pucharu Europy DH iXS w Schladming oraz Val di Sole ledwie się skończyła, a już jesteśmy w drodze na kolejną edycję tegorocznego pucharu. Tym razem spotkamy się we Francji, a dokładniej na festiwalu Crankworx Europe w Les deux Alpes.

Na scenie MTB nie ma chyba nikogo, kto nie znałby festiwalu Crankworx. Ci, którzy go nie znają, prawdopodobnie mogą teraz przestać czytać dalej, bo chyba nie są zbyt zainteresowani tym sportem. Festiwal ma swoje korzenie w Kanadzie, a od kilku lat odbywa się również w Europie. Oczywiście jest też powodem masowego zainteresowania kibiców oraz zawodników. W związku z tym nie mogło też nas tam zabraknąć i tym samym czwarta runda Pucharu Europy DH iXS odbędzie się właśnie w trakcie festiwalu.

Pula nagród wynosi ponad 10.000€, Red Bull przeprowadzi bezpośrednią transmisję online, a trasa jest bardzo trudna i wymagająca. Atmosferę podgrzeją też licznie zebrani kibice, a na trasie zawodów zobaczymy najlepszych zawodników na świecie. W tym roku lista startowa zawiera takie znane nazwiska jak Rachel i Gee Atherton (GT Factory Team), Nick Beer (Devinci Global Racing Team), Tracey Hannah (Hutchinson UR), Brendan Fairclough (Gstaad-Scott), Miriam Nicole (Commencal Riding Addiction) czy Andrew Neethling (Giant Factory Off Road Team). A to tylko kilka bardziej znanych nazwisk…

Trasa, na której przyjdzie rywalizować zawodnikom, mówi sama za siebie: długość 2.7 km oraz 700 metrów przewyższenia. Takie ułożenie terenu sprawi, że zobaczymy kawałek naprawdę porządnego ścigania na dużej prędkości. W zeszłym roku Gee Atherton ustanowił czas 3:32.37. Ale poziom trudności to nie tylko wysoka prędkość, to także mnóstwo band i dużych hop, więc zdecydowanie będzie na co popatrzeć!

Sprawdźcie też filmik z ubiegłorocznych zawodów: