Blisko dwa miesiące pozostało do największej i najlepiej obsadzonej imprezy DH w Polsce. Prestiżowe zawody Diverse Downhill Contest, które rozpoczną się 26 kwietnia br. w Wiśle będą inauguracją sezonu UCI w Europie Środkowo-Wschodniej. Już teraz zapraszamy na stronę internetową www.downhillcup.eu na której będzie można znaleźć wszelkie niezbędne informacje dotyczące cyklu tych ekstremalnych zawodów sportowych.

Organizatorzy mocno pracują nad tym, aby tegoroczne zawody były zdecydowanie najciekawszym i najbardziej widowiskowym wydarzeniem DH, jakie do tej pory miało miejsce w Polsce.

 „W chwili obecnej prowadzimy rozmowy z wieloma zagranicznymi zawodnikami. Mam nadzieję, że zawody w Wiśle zaszczycą swoją obecnością kilka znanych nazwisk. Jestem świadom, iż w tym samym terminie będą miały miejsce zawody Pucharu Świata w Australii, gdzie pojedzie ścisła światowa czołówka. Niemniej jednak otrzymuję wiele zapytań dotyczących zawodów od Anglików, Niemców czy też Austriaków. W roku 2011, gdy po raz pierwszy otrzymaliśmy kategorię UCI C2 gościliśmy zawodników z 13 krajów, będziemy dumni jeśli wynik ten zostanie w tym roku poprawiony. Mamy ogromny atut w postaci bardzo wysokiej międzynarodowej kategorii UCI C1 i zamierzamy go wykorzystać w 100%.  Szykujemy także kilka ciekawych atrakcji, o których już wkrótce…” – komentuje Tomasz Gagat, organizator zawodów Diverse Downhill Contest. „Docierają do mnie ostatnio informacje, że wielu polskich zawodników szykuje się mocno do sezonu 2014. Już teraz trzymam kciuki za wszystkich polskich zawodników mając nadzieję, że obstawimy podium w każdej z kategorii!” – dodaje.

Panie i Panowie trenujcie ostro i do zobaczenia w Wiśle!

Diverse Downhill Contest_www