Dosłownie przed chwilą dotarł do nas kask fullface z najnowszej kolekcji firmy O’Neal. Model Fury EVO w kolorze rainbow. Prześwietlimy go, sprawdzimy co w trawie piszczy i wydamy werdykt. A jakie jest nasze pierwsze wrażenie? Zapraszamy dalej!


O’Neal Fury EVO Rainbow

Na początek kilka oficjalnych danych:

– kask wykonany z wysokiej klasy ABSu
– opływowy kształt dla lepszej aerodynamiki
– ulepszony system wentylacji
– 13 otworów wentylacyjnych
– wnętrze wykonane z materiału odprowadzającego wilgoć
– wyjmowany środek
– zapięcie magnetyczne
– certyfikaty bezpieczeństwa CE EN1078

Kask trafił w ręce naszej redaktorki, Justyny John, która w najbliższym czasie będzie ostro testować kask. Póki co oddajemy głos płci pięknej by wyraziła swoje pierwsze wrażenia ;)

Justyna John: „Pięknym czwartkowym przedpołudniem usłyszałam dzwonek do drzwi. Kurier. Cóż to może być? Pudełko opakowane w folię prezentowało się standardowo, za to zawartość miała za chwilę ukazać się mym jeszcze zaspanym oczom. Podpisałam, otworzyłam i.. tak! Dostałam obiecany kask do przetestowania, a znając moje zdolności, może porządnie dostać w skorupę.


Pierwsze testy naszych kudłatych redaktorów

Nie myśląc zbyt wiele poodrywałam metki i założyłam na swój niewymiarowy łeb. S-ka pasuje idealnie, gąbki dość mocno trzymają kości policzkowe, ale taki już urok mojej mordki, wszystkie tak leżą zanim się ubiją. Zaskoczenie przyszło przy próbie zapięcia – nie ma zwykłego klipsa, jest coś na zasadzie wsuwanej od boku szyny z magnesem – genialne rozwiązanie! Zdecydowanie ułatwi to zapinanie paska w rękawiczkach. Pooglądałam się w lustrze ze wszystkich stron, no no – wizualnie kask prezentuje się całkiem przyjemnie. Biała skorupa w tęczowe paski to coś, co dziewczynki lubią najbardziej. Jeszcze czas na przymiarkę gogli, ciekawe czy moje Smithy będą pasowały rozmiarem? 3, 2, 1, uff… mieszczą się.

Pierwsze testy zaliczone. Nawet nasz redakcyjny westie Minnaar zaakceptował nową zabawkę pańci próbując oblizać smakowicie wyglądający daszek. Jak kask będzie wentylował główkę i czy daszek nie będzie powodował małego pola widzenia? Wypatrujcie czujnie relacji z jazdy!”

Kasku do testu użyczył wyłączny dystrybutor marki O’Neal w Polsce – enduro-cross.pl.

Produkty marki O’Neal (w tym testowany kask) możecie również kupić w naszym sklepie – shop.43ride.com. Zapraszamy!