Leogang, Austria, 14 luty 2014 – Nowy sezon FMB World Tour wystartował. Pierwsze zawody w sezonie to śnieżny slopestyle na imprezie White Style w Leogangu. Najlepszym zawodnikiem tej wyjątkowej imprezy na śniegu okazał się francuski zawodnik Antoine Bizet. Dzięki wykonaniu swojego popisowego triku, podwójnego backflipa, wskoczył na pierwsze miejsce na podium. Zaskoczeniem było z kolei drugie miejsce dla 18-letniego debiutanta Nicholi Rogatkina z USA, a na trzecim miejscu ukończył zawody Anton Thelander ze Szwecji.

Sezon 2014 może być jego – Antoine Bizet zaliczył perfekcyjny start. Ten francuz znany ze swoich podwójnych flipów pokazał całej zebranej publiczności swój popisowy trik. Sędziowie nie mieli wyboru i dali mu notę 91 ze 100 możliwych, najwyższą w całych zawodach. Bizet rozpoczął swój przejazd od opposite flatspin xup, następnie frontflip no hander, backflip no hander oraz double backflip na koniec, trik którego nikt inny nie zrobił podczas White Style. Zwycięzca powiedział: „Jeżdżę na zawody FMB już jakiś czas, ale dopiero teraz udało mi się wygrać na międzynarodowej imprezie! To były zdecydowanie szalone zawody, z bardzo wysokim poziomem trików, więc musiałem się mocno namęczyć by zgarnąć mój pierwszy tytuł!”

Wszyscy, którzy śledzą rowerową scenę mieli na niego oko, ale nikt nie obstawiał, że debiutant Nicholi Rogatkin (USA) zdobędzie drugie miejsce na White Style. Wywodzi się z BMXów i przyleciał do Austrii specjalnie po to, by wyrobić sobie nazwisko w świecie 26 calowych kół. Co tu dużo mówić, misję wykonał w 100%! Jego przejazd był bardzo spektakularny, backflip tailwhip, double tailwhip, tailwhip step down, a na sam koniec wykonał zapierający dech w piersiach trik – cashroll. Gdyby Nicholi nie popełnił kilku mniejszych błędów, sędziowie mieliby bardzo trudną decyzję, komu przyznać złoto. Nicholi stojąc na podium był z siebie bardzo dumny i szeroko się uśmiechał, zdecydowanie czekamy na więcej ze strony tego młodego chłopaka.

Anton Thelander ze Szwecji, znany także jako „Mister Cleanlander” zajął trzecie miejsce i tym samym uzupełnił podium White Style 2014. Nawiązując do jego przydomku, jego przejazd był bez skazy. Wykonał takie techniczne triki jak backflip barspin, 360 tailwhip, truckdriver, a przejazd zakończył wykonując backflip tailwhip.

Pierwsza dziesiątka White Style 2014:
1. Bizet Antoine, Kona, 91.00
2. Rogatkin Nicholi, Specialized, 90.00
3. Thelander Anton, Canyon, 89.00
4. Pasamonte Xavier, Scott, 81.00
5. Gani Mehdi, 79.00
6. Henke Peter, Canyon, 74.33
7. Scholze Nico, Dartmoor, 73.33
8. Lemoine Tomas, Santa Cruz, 72.00
9. Vencl Jakub, Rose, 70.67
10. Testa Torquato, Beddo Bikes, 35.00

Zawody White Style 2014 były sukcesem: „Warunki do jazdy był perfekcyjnie, a atmosfera na zawodach również była bardzo dobra. Dzisiejszego wieczora obserwowałem najlepsze zawody White Style od samego początku ich trwania, a minęło już 8 lat. Fajnie było zobaczyć nowe twarze w Leogangu, takie jak Nicholi Rogatkin, który pokazał, że mimo młodego wieku może walczyć z najlepszymi. Jednak to Antoine Bizet okazał się dziś najlepszy, w pełni zasłużył na swoje zwycięstwo!” – Kornel Grundner, ogranizator White Style 2014.

Zapraszamy również do śledzenia oficjalnego fanpage’a: facebook.com/white.style.leogang