W ubiegły piątek w gdańskim pubie Loft miała miejsce impreza podsumowująca ubiegłoroczną edycję zawodów Smolna Grill Contest. To nie pierwsze tego typu wydarzenie zorganizowane przez trójmiejskie stowarzyszenie Hontas, które stawiając sobie za cel popularyzację sportów ekstremalnych, dwa lata temu zainicjowało w tym miejscu cykl przeglądów filmowych GrawitacyjnyDKF.

W ramach piątkowej reminescencji zawodów Smolna Grill Contest, wielbiciele downhillu mieli możliwość obejrzenia zdjęciowej i filmowej relacji z wydarzenia.

Spore zainteresowanie wzbudziła wystawa zdjęć Rafała Mielczarka, aka Blady, fotografa i grafika komputerowego, który od kilku lat łączy swoje twórcze zainteresowania z pasją freeridową. Na tę okazję, autor przygotował blisko 30 bardzo dynamicznych prac wykonanych specjalną techniką wydruku na…

Kolejnym punktem programu był pokaz filmu Smolna Grill Contest autorstwa Szymona Ostrowskiego. Ten grafik i twórca wizualny, od lat związany z Hontas, jest znany sympatykom stowarzyszenia jako autor krótkich metraży na temat sportów ekstremalnych, m.in. Local Heroes, oraz filmowych relacji z trzech kolejnych edycji Smolna Grill Contest (podczas imprezy miała również miejsce premiera materiału z ubiegłorocznej edycji imprezy).

„Smolna Bike Park, to jeden z najlepszych tego typu obiektów w Trójmieście” – mówił Michał Wojtczuk ze stowarzyszenia Hontas, organizator wydarzenia. „W ubiegłym roku dało nam się zaangażować w imprezę cennych partnerów, a samo miejsce ma ogromny potencjał. Liczymy na to, że tegoroczna edycja Smolna Grill Contest będzie jeszcze bardziej legendarna.”