W zeszły weekend nasze zawody gościły w Wiśle. Przez cały poprzedzający zawody tydzień nad okolicą wisiały tysiące deszczowych chmur i pogoda nie zachęcała do startu. Na szczęście w dniu zawodów ku radości wszystkich zastała nas piękna słoneczna pogoda.

Po starcie zawodów zawodnicy udali się na Smerekowiec skąd startował pierwszy Odcinek Specjalny. Przed zawodnikami był do pokonania bardzo zróżnicowany technicznie i kondycyjnie odcinek, który padł łupem Michała Kollbka.

Drugi odcinek specjalny to mroczny klimat w głębokim lesie, sporo błota i mnóstwo niespodzianek terenowych. Ten odcinek również wygrał Michał Kollbek ale już kilka sekund za nim na metę przyjechał Jakub Jarosz a deptali im po piętach gość z Francji Quentin Lepine oraz Marcin Borowski i Jerzy Krzemiński.

Trzeci Odcinek Specjalny przebiegał Pucharową trasa DH tegorocznych zawodów C1 na Stożku. Dzięki zdecydowanej poprawie pogody trasa wyschła i zawodnicy choć trochę mogli zbliżyć się do czasów zanotowanych podczas zawodów DH a trasa nie okazała się traumą tylko naprawdę dobrym odcinkiem do walki. OS ten wygrał ponownie Michał Kollbek, ale tylko 3 sekundy za nim zgłosił się na metę doświadczony Aleksander Wieczorkiewicz jadąc hardtailem! Następny był agresywnie jadący Quentin.

Ostatni Odcinek Specjalny biegł ze Stożka w kierunku Istebnej malowniczymi ścieżkami, na tle których pięknie prezentowała się spora część Beskid Śląskiego. Tutaj również Michał nie dał się rywalom i wygrał ten odcinek przewagą 19 sekund nad Quentinem i Jerzym Krzemińskim. Przed dekoracją nastąpiło tradycyjne losowanie nagród od sponsorów. A następnie przyszedł czas na after party, podczas którego muzykę na żywo zapewniła kapela Bokonon Ltd z Bielska-Białej.

Dziękujemy i do zobaczenia na Czarnej Górze!

Pełne wyniki drugiej rundy Enduro Trophy 2014: kliknij tutaj