27 maja 2014, Peebles, Szkocja – Trzy góry, osiem odcinków i dwa dni, w ten weekend odbędą się zawody Santa Cruz TweedLove World Enduro by Sweet Protection. Będzie to druga runda światowej serii Enduro World Series. Brak wyciągów i brak pozwolenia na pomoc z zewnątrz sprawia, że będą to ekscytujące dwa dni ścigania w Szkocji. A będą to bardzo długie dni, ponieważ zawodnicy będą mieli do pokonania ponad 87km i 2900m przewyższenia.

To pierwsza w historii runda Enduro World Series w Wielkiej Brytanii. Zawody spotkały się z ogromnym zainteresowaniem, w końcu kto nie chciałby zmierzyć się z takimi sławami brytyjskiego kolarstwa jak Steve Peat (Santa Cruz), Dan Atherton (GT Factory Racing) czy Tracy Moseley (Trek Factory Racing Enduro Team). Zagwarantowany start ma także 10 najlepszych zawodników z pierwszej rundy w Chile w kategoriach mężczyzn oraz kobiet. Szkoda tylko, że nie zobaczymy zwycięzcy pierwszej rundy oraz klasyfikacji generalnej EWS 2013 – Jerome’a Clementz’a, który nabawił się kontuzji podczas ścigania się we francuskim pucharze enduro w tym miesiącu.

Organizator TweedLove, festiwalu rowerowego z pięcioletnim stażem, Neil Dagleish jest bardzo podekscytowany perspektywą rozegrania drugiej rundy EWS 2014: „Mamy mnóstwo fantastycznych tras, które mają konkretne pionowe odcinki i ciasne, techniczne elementy w lesie. Nawet najlepsi światowi zawodnicy będą musieli trochę pomyśleć nad najlepszymi przejazdami na naszych trasach.”

Po ponad 18 miesiącach podróżowania po świecie i szukania lokalizacji dla Enduro World Series, główny dyrektor Chris Ball nie może się doczekać wyścigu na swoim własnym podwórku: „Po fantastycznym starcie sezonu w Chile, jestem osobiście bardzo podekscytowany możliwością przywitania wszystkich zawodników na moich lokalnych szkockich trasach. Cała lokalna społeczność nie może się doczekać imprezy!”

Szczegóły na temat tras można zobaczyć tutaj: tweedlove.com. Wyniki będą dostępne na stronie: enduroworldseries.com/results, a dodatkowo będzie można skorzystać ze specjalnego narzędzia i porównać poszczególne wyniki i etapy. Transmisją z zawodów zajmie się ekipa DirtTV na stronie: enduroworldseries.com. Pełna relacja z zawodów będzie dostępna w środę.

Po zawodach w Tweed Valley, Enduro World Series przeniesie się w północne francuskie alpy, gdzie w dniach 21-22 czerwcazostanie rozegrana trzecia runda EWS 2014: Enduro Series Valloire driven by Urge Bike Products.