iXS Puchar Europy DH #6: Pila – zapowiedź

Szósta runda Pucharu Europy DH iXS odbędzie się w ten weekend we włoskiej miejscowości Pila. Trasa w dolinie Aosta jest bardzo wymagająca i zarazem zapewnia emocje do samego końca. No i warto wspomnieć, że to właśnie tutaj w zeszłym roku triumfował nasz rodak Sławomir Łukasik.

iXS Puchar Europy DH #6: Pila - zapowiedź

Niewiarygodne jak szybko kończy się ten sezon. Szósta runda już lada dzień, a do rozegrania zostanie już tylko jedna (odbędzie się w Leogangu), która zakończy sezon ścigania w tym roku. W tym sezonie zawodnicy już mieli okazję ścigać się we Włoszech (Val di Sole) i ponownie będą mogli powalczyć o punkty w tym pięknym kraju. Trasa ma długość 2600 metrów i przewyższenie ponad 520 metrów. Szósta runda zapowiada się bardzo ekscytująco!


Ubiegłoroczny przegląd trasy z Emile Siegenthaler

We Włoszech wystartuje ponad 350 zawodników z 27 krajów. Wśród nich nie zabraknie oczywiście aktualnego lidera klasyfikacji generalnej, Austriaka Davida Trummer’a (RRP Ghost). Jego najgroźniejszy rywal, a zarazem rodak, Manuel Gruber (Radon Factory Team), potwierdził na Pucharze Świata DH w Windham, że jest bardzo groźny i z pewnością powalczy o końcowy triumf.

W rywalizacji pań walka rozegra się pomiędzy Czeszką Janą Bartovą (Bikeplac Racing Team) oraz ubiegłoroczną zwyciężczynią, Słowenką Zarją Cernilogar (Blackthorn GT). Obie panie w klasyfikacji generalnej dzieli tylko kilka punktów, więc tym bardziej będą ostro rywalizować, a każdy zdobyty punkt może być na wagę złota.


Klasyfikacja generalna Pucharu Europy DH iXS po 5 rundach