W niedzielę siódmego września spotkamy się podczas zawodów na torze rowerowym Pump Track Kalwaria. Będzie to drugi już etap imprezy „Just Pump It – Puchar Południowej Polski Pump Track” lecz nie pierwsza zorganizowana przez nas w tym miejscu impreza rowerowa. Wszystko zaczęło się od niewielkiego obiektu który z pomocą lokalnych władz w 2012 roku na gminnym terenie stworzyli tutejsi rowerzyści. Wówczas był to pierwszy tego typu obiekt w Małopolsce. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów pump track przyciągnął podczas otwarcia rekordową liczbę zawodników (ponad 70 rowerzystów).

„Pump track łączy ludzi- ludzie łączą pump tracki.” Rok 2014 możemy nazwać rokiem spełniających się marzeń. Podczas całkiem luźnego spotkania dwóch obcych sobie wówczas rowerzystów- Artura Tokarskiego (studenta Architektury Krajobrazu, oraz głównego budowniczego toru) i Sławomira Koska (właściciela Wypożyczalni Kamer Sporotwych- GOPRO-RENT) okazało się, że ich marzenia są bardzo podobne. Artur i jego koledzy marzyli o powiększeniu toru, Sławek marzył o założeniu klubu sportowego. Dziś obaj panowie są prezesami „nowonarodzonego” klubu rowerowego BORN TO BIKE, a ich działania zmieniły bieg historii Pump Track Kalwaria.

Dzięki lokalnej młodzieży, przychylności władz, sponsorom rozbudowy oraz wyżej wymienionym panom przybyło ponad 200m nowej linii pump tracka. Zmobilizowane do działań zostało prawie całe środowisko rowerowe Kalwarii Zebrzydowskiej. Nad rozbudową w czynie społecznym pracowało prawie 40 osób w wieku od 8 do prawie 40 lat. I tym o to sposobem powstał najdłuższy ziemny pump track w Polsce. Całość linii ma prawie 300m długości.

Dotychczas zawody pump trackowe w Kalwarii cieszyły się bardzo dużą popularnością. W tym roku organizatorzy mają nadzieję iż rozbudowa toru, jego rozmiar i płynność przyciągną jeszcze większą liczbę zawodników oraz kibiców. Firmy rowerowy.com, mtba.pl oraz foxpowerbike.pl (FOX Head Polska) zapewniają nagrody o łącznej wartości prawie 2 tysięcy złotych. Firma Quest Reklamy zadba o aranżację miejsca zawodów, pozostali sponsorzy o niepowtarzalny klimat imprezy, coś na ząb dla zawodników i kibiców, oraz o nieziemską porcję pozytywnej energii. Nie idziemy w półśrodki!

Bądźcie na bieżąco i śledźcie nas na facebooku! facebook.com/pumptrackkalwaria
Dołączcie do wydarzenia! facebook.com/events/351135975049875
Więcej informacji oraz regulamin na: justpumpit.pl

Pamiętajcie! Just Pump It!