Ostatnia runda Pucharu Świata DH we francuskim Meribel przyniosła sporo emocji. Drugie zwycięstwo w sezonie odniósł Sam Hill (Nukeproof/CRC), który wyprzedził rewelację tych zawodów Matthew Simmonds’a (Madison Saracen Factory Team) o zaledwie 0.366s. Hill dzięki temu zwycięstwu znacznie zmniejszył stratę w klasyfikacji generalnej, ale ostatecznie zajął 4 miejsce, przegrywając o zaledwie 1 pkt z Troyem Brosnanem (Specialized Racing). Trzecie miejsce zajął Josh Bryceland (Santa Cruz Syndicate, +0.530s), który tym samym zapewnił sobie końcowy triumf w klasyfikacji generalnej.

Wśród pań najszybsza była Rachel Atherton (GT Factory Racing), która wyprzedziła drugą na mecie Emmeline Ragot (LaPierre Gravity Republic) o 3.405s. Trzecie miejsce zajęła Manon Carpenter (Madison Saracen Factory Team). Natomiast najszybszym juniorem był Loris Vergier (LaPierre Gravity Republic), drugi był Laurie Greenland (Trek World Racing, +3.925s), a trzeci Taylor Vernon (GT Factory Racing, +4.241s). W zawodach wziął udział także nasz rodak, Sławomir Łukasik (NS Bikes FroPro), który ukończył zawody na 51 miejscu ze stratą 12.621s do zwycięzcy.