To był prawdziwy thiller podczas zawodów Swatch Prime Line w Monachium. Ciemne burzowe chmury nadciągnęły nad Park Olimpijski w momencie, gdy miały rozpocząć się finały. Jednak gdy publika zebrała się przy torze, bogowie byli łaskawi i przegnali chmury. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 16 zawodników, którzy w grupach po 4 rywalizowali o miejsce na podium. Na końcu najlepszy okazał się Francuz Louis Reboul, który w pokonanym polu pozostawił Brytyjczyka Sama Pilgrima oraz Francuza Tomasa Lemoine.


Tomas Lemoine

Od samego początku zawodów Reboul czuł się dobrze na torze. Francuz przebrnął przez kwalifikacje jako pierwszy, który pokonał pełną pętlę. Powtórzył ten przejazd również w swoim zwycięskim biegu, dzięki czemu zdobył ekstra punkty. Jednak zwycięstwo zapewniły mu sztuczki, które pokazał w dalszej części toru – backflip tabletop, 360 invert, 360 flatspin, flip whip oraz cannonball do tuck no hander. Na starcie stanęło sporo znanych nazwisk, ale nikt nie spodziewał się zwycięstwa młodego Francuza, który w dodatku zrobił to w konkretnym stylu.


Sam Pilgrim

Warto odnotować także powrót na podium ubiegłorocznego triumfatora FMB World Tour, Sama Pilgrima. W tym roku nie idzie mu tak dobrze jak w zeszłym, ale w końcu widać, że wraca do formy. Sam pokazał ciekawą sztuczkę na pełnej pętli wykorzystując ją do zrobienia flary. Swój przejazd ukończył przepiękną 720-ką na ostatniej hopie. „Tor na Swatch Prime Line był absolutnie idealny. Do tego świetna pogoda i publika. Atmosfera była wspaniała, więc miałem mnóstwo przyjemności z jazdy i cieszę się, że udało się wskoczyć na podium.” – Sam Pilgrim.


Thomas Genon

Kolejną niespodzianką było trzecie miejsce dla Tomasa Lemoine, którego nikt się nie spodziewał tak wysoko. Płynny tor bardzo mu podpasował, a specyficzny format zawodów sprawił, że zostawił wielkie nazwiska w pokonanym polu. Nagroda za najlepszą sztuczkę imprezy powędrowała natomiast do Belga Thomasa Genona, który wykonał 360 barspin to tailwhip.


Louis Reboul

Podczas Swatch Prime Line Munich zadebiutowała pełna pętla, a zawody odbyły się w niecodziennym pucharowym formacie znanym raczej z piłkarskich boisk niż zawodów dirtowych czy slopestyle. Jeśli jednak chcielibyście zobaczyć replay z zawodów, to możecie obejrzeć go na stronie: redbull.com.


Swatch Prime Line 2014 podium

Wkrótce na oficjalnej stronie zawodów