Mistrzostwa Polski w zjeździe na rowerach w Międzybrodziu Żywieckim za nami! Była to już 15 edycja Mistrzostw Polski i jednocześnie piąte mistrzostwa cyklu prestiżowych zawodów Diverse Downhill Contest. Tym razem na legendarnej górze Żar o tytuły Mistrza Polski walczyło 217 riderów, w tym 5 kobiet. Nie zabrakło zawodników z Czech, Słowacji i Łotwy. Spośród Elity najszybszym okazał się być Polak – Sławek Łukasik (NS Bikes FroPro) z Wieliczki, pokonując trasę w 2:35:70. Wyprzedzając tym samym swoich najsilniejszych rywali, którzy zajęli odpowiednio kolejne pozycje na podium: 2. Maciej Jodko (RMF FM ROCKSTAR Energy Drink) 2:37.39, 3. Wojciech Czermak (KS Aqulia MTBA) 2:38.49.

Wśród Kobiet najlepsza okazała się Sonia Skrzypnik (RMF ROCKSTAR) 3:27.39. W Juniorach – Artur Hryszko z wynikiem 2:47.37. W kategorii Masters II na szczególną uwagę zasługuje Wojciech Kończyło – 59-letni zawodnik, który regularnie co roku bierze udział w Mistrzostwach Polski. pokonując tym razem trasę na 5-tej pozycji.

Emocje wydarzenia sięgały zenitu! Iście żarowa pogoda, malownicza i zróżnicowana trasa, niesamowity doping kibiców oraz mnóstwo ciekawych atrakcji przygotowanych przez organizatorów były zwieńczeniem niezwykłych i niewyobrażalnych umiejętności riderów. Najlepszego „whipa” w sobotnim konkursie Monster Whip Contest wykonał Sebastian Macura, zgarniając tym samym główną nagrodę. Najbardziej zaangażowaną grupą kibiców okazali się nasi koledzy z Czech. Ciekawą atrakcją okazało się także kino plenerowe zorganizowane we współpracy z cinematour.pl.

„Dziękujemy Wszystkim za cały sezon! Czujemy się niezwykle zmotywowani tym, czego udało się dokonać w tym roku. Puchar Europy – niesamowita rywalizacja, doping kibiców oraz to co działo się na Górze Żar… – to doskonała motywacja przed kolejnym sezonem, na który szykujemy dla Was niemałą niespodziankę, o której wkrótce. Imprezę jakiej w Polsce jeszcze nie było!” – powiedział tajemniczo Tomasz Gagat, jeden z organizatorów, Sportainment.

Zobaczmy, jak skomentowali wygraną zawodnicy…

„Jestem bardzo zadowolony, że udało mi się obronić tytuł Mistrza Polski w kategorii Elita po raz trzeci z rzędu. Wynik nie był od początku przesądzony, ponieważ trasa na Żarze była bardzo szybka, a przez kurz również bardzo śliska. Mam nadzieję, że ta wygrana przełamała złą passę, która towarzyszyła mi od jakiegoś czasu. Następne zawody już za 3 tygodnie, najpierw IXS we włoskiej Pili, gdzie będę walczył o powtórzenie wyniku z ubiegłego roku, a następnie Puchar Świata w Meribel.” – powiedział Sławek Łukasik, aktualny Mistrz Polski w downhillu.

„Jestem bardzo zadowolony z osiągniętego wyniku. Jak na pierwszy rok startów w Elicie jest to dla mnie super wynik. Na pewno nie spodziewałem się tego przed zawodami. Zawody należały do trudnych, chociaż trasa była łatwa… Duże ilości kurzu, luźnych kamieni sprawiały, że łatwo było o błąd. Trasa była szybka i krótka, więc trzeba było jechać praktycznie bezbłędnie. Udało mi się zrobić dobry przejazd chociaż w jednym miejscu było bardzo blisko gleby i straciłem trochę czasu, ale udało się.” – tak skomentował swoją 3 pozycje Wojtek Czermak.

Szczegółowe wyniki finałów Mistrzostw Polski Diverse Downhill Contest 2014: race-timing.pl.

Organizatorzy przypominają i zachęcają do wzięcia udziału w konkursie Diverse Downhill Foto Contest, który rozegrany będzie na oficjalnym profilu Facebook’a wydarzenia (facebook.com/downhillcontest). Do końca tygodnia można przesyłać najciekawsze foto relacjonujące wydarzenie na Żarze. Szczegółowe informacje dotyczące regulaminu na: downhillcup.eu w zakładce Konkurs.

Organizator: SPORTAINMENT. Więcej informacji na: sportainment.pl.