Drugi wiejski zjazd rowerowy nadchodzi. Imię jego Mega-DH Międzygórze, w tym roku wraz z ekipą Parku Rowerowego Czarna Góra i organizatorami z Dzikowca powołaliśmy do życia Mistrzostwa Dolnego Śląska w zjeździe składające się z trzech eliminacji:

 • 31.08.2014 Dzikowiec,
 • 07.09.2014 Mega „DeHa” Międzygórze,
 • 28.09.2014 Czarna Góra.

Start usytuowany będzie na szczycie Czarnej Góry (1205 m.n.p.m); w tym celu zawodnicy będą musieli wjechać wyciągiem krzesełkowym z miejscowości Sienna do górnej stacji, a następnie przejść ostatni fragment na start wyścigu (ok. 5 minut).

Trasa będzie prowadzić zielonym szlakiem aż do skrzyżowania z niebieskim, który wiedzie już do mety usytuowanej w Międzygórzu. Start na wysokości 1205 m.n.p.m., a meta na 680 m. Różnica poziomów 525 m., długość 5,5 km.

Dwa mierzone przejazdy, transport zawodników z Międzygórza do Siennej. Wpisowe 50 zł dla zawodników zapisanych przez Internet i 60 zł w biurze zawodów obejmuje: wjazd koleją linową i marsz na szczyt, ubezpieczenie zawodnika, numer startowy, pomiar czasu, napoje, niezapomniane wrażenia.

Trasę wyścigu podzieliliśmy na 5 sekcji, które poniżej charakteryzujemy:

 • 1. Od startu do rozwidlenia szlaków (czerwony z zielonym) – dł. ok. 700 m.
  – początek wąski po kamolach i korzeniach do przełamania (stromy kamienny ogród) skąd dwumetrowej szerokości, ostrym kamienistym duktem do rozwidlenia szlaków.
 • 2. Od rozwidlenia do drogi na przekaźnik – dł. ok. 1200 m.
  – kawałek pedałowania i przez młodnik do lewego zakrętu prowadzącego stromo opadającą kamienistą drogą przechodzącą po prawym zakręcie w sekcję z korzeniami i kamolami (jedna z niewielu krętych sekcji), która prowadzi do przecięcia drogi na przekaźnik.
 • 3. Od drogi na przekaźnik do skrętu w szlak niebieski – dł. ok. 800 m.
  – single track przechodzący w szeroki leśny odcinek z ciasnym 90° prawym zakrętem, można nieźle cisnąć po kamolach i niewielkich korzeniach wybierając różne linie przejazdu do skrętu w niebieski szlak.
 • 4. Szlakiem niebieskim do zakrętu w trawiasty single track – dł. ok. 1300 m.
  – szerokie, szutrowe, gładkie leśne odcinki bez kamieni i korzeni z różnym nachyleniem. Czas na odpoczynek lub ostre pedałowanie. Lewy 90°w singla.
 • 5. Single trackiem i ostro opadającymi partiami do mety – dł. ok. 1500 m.
  – wąska ścieżka po łące z serią zakrętów do lewego zakrętu, od którego rozpoczyna się sekcja z kamieniami i korzeniami ostro opadająca do kamiennego przełomu przez strumień, odkąd szeroką drogą z pedałowaniem do ostatniej sekcji kamiennej do mety.

Link do strony zawodów megadh.com

Organizatorzy: SERB (Stowarzyszenie Entuzjastów Rozwoju Bystrzycy Kłodzkiej).