Jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście, to koniecznie zaznaczcie datę 6-go września w swoim kalendarzu. Tego dnia odbędzie się powrót imprezy Red Bull District Ride i będzie to wielki powrót. Cały świat znów będzie mógł zobaczyć najlepszych zawodników rywalizujących na ulicach zabytkowego miasta Norymbergi. Start będzie w zamku, w samym centrum miasta, a cały tor będzie ogromnym wyzwaniem dla wszystkich zawodników i da im szansę na pokazanie swoich najlepszych sztuczek i najbardziej kreatywnych przejazdów. Za budowę toru, który jest diamentową imprezą serii FMB World Tour, będą odpowiedzialne same sławy światowego freeride’u. Aaron Chase gotów jest przenieść rywalizację na nowy poziom: „Jestem pewny, że żadna z wcześniejszych imprez rowerowych nie przyciągała większej uwagi niż tegoroczny Red Bull District Ride.” Doświadczony Amerykanin jest idealnym przykładem na genialne połączenie umiejętności z różnych dyscyplin w jedną całość. Tor będzie składał się z pięciu głównych części od slopestyle przez dirt aż po elementy skateparkowe. Jednak publiczność i tak będzie czekała na największą hopę Big Air, która zlokalizowana zostanie na samym środku miejskiego placu. Tylko najbardziej wszechstronni zawodnicy będą mieli szansę odnieść zwycięstwo w Norymberdze.

Rywalizacja nie może być bardziej zacięta. Połowa z 24 miejsc jest już zajęta: najlepsza dziesiątka z rankingu FMB World Tour automatycznie została zakwalifikowana do udziału w diamentowych imprezach, w skład których wchodzi aż pięć największych eventów. Dzięki takiej strukturze będziemy mogli zobaczyć takie sławy jak Brandon Semenuk, Martin Soderstrom, Brett Rheeder, Cam Zink, Darren Berrecloth czy zwycięzca Red Bull District Ride 2011 – Sam Pilgrim.

Poza najlepszymi zawodnikami z rankingu przewidziane są dzikie karty, które będzie można zdobyć na pozostałych imprezach serii FMB World Tour. Niemiecki zawodnik Peter Henke jest jednym z tych, którzy już taką kartę zdążyli zdobyć: „To nieprawdopodobny zaszczyt i wspaniała możliwość do zaprezentowania swoich umiejętności przed własną publicznością, nie mogę się doczekać i z pewnością dam z siebie wszystko!„.

Także polska maszyna do trików – Szymon Godziek – zdobył już dziką kartę. Stało się to dzięki wygranej podczas best tricku na Vienna Air King. Dwie pozostałe dzikie karty będzie można zdobyć na zawodach GoPro Mountain Games w USA oraz podczas Swatch Prime Line Munich w Niemczech.

Lista dotychczas potwierdzonych zawodników:

Brandon Semenuk
Brett Rheeder
Martin Soderstrom
Sam Pilgrim
Kelly McGarry
Cameron Zink
Anton Thelander
Thomas Genon
Darren Berrecloth
Yannick Granieri
Peter Henke (wildcard)
Szymon Godziek (wildcard)

O Red Bull District Ride:

Dotychczas odbyły się cztery edycje imprezy – w 2005, 2006 oraz 2011 w Norymberdze (Niemcy) oraz w Katanii (Włochy, 2006). Impreza Red Bull District Ride przez ten czas zdobyła miano legendarnej. Najlepsi zawodnicy na świecie rywalizowali na unikalnym miejskim torze oraz pokazywali najlepsze sztuczki przed ogromną rzeszą kibiców.