Już w ten weekend Mistrz Polski Sławek Łukasik podczas inauguracyjnej edycji Diverse Downhill Contest 2014 stanie przed arcytrudnym zadaniem, bowiem na liście startowej zawodów w Wiśle nie zabraknie takich zawodników  jak: Mistrz Słowacji – Martin Knapec, Mistrz Czech – Matej Charvat, Mistrz Austrii aktualny v-ce mistrz Europy – Manuel GRUBER, Mistrz Rosji – Pukhir Nikolay.

Sławek Łukasik jest jednym z najbardziej utalentowanych zawodników polskiego Downhillu, który szturmem wszedł na scenę rowerową jako Junior wygrywając Mistrzostwa Polski. W kolejnym roku już jako zawodnik kategorii Elita pokonał wszystkich w większości polskich imprez DH, w tym także w Mistrzostwach Polski.  Młody, skromny, utalentowany w 2013 roku wygrał jedną z edycji Pucharu Europy, a także kilkukrotnie był na listach Top 10 najlepszych zawodników Pucharu Europy.

Sławek Łukasik w miniony weekend wywalczył sobie wysokie III miejsce w zawodach serii Downhill Losinij w Chorwacji. Czy to wystarczy, aby pokonać przeciwników i zapewnić sobie dobrą pozycję w zawodach Diverse Downhill Contest w Wiśle?

„Zawody w Chorwacji mogę zaliczyć do udanych. Trzecie miejsce na pierwszych zawodach, na nowym rowerze to dość duży sukces.” – podsumowuje Sławek Łukasik. – „Trasa była wymagająca, bardzo szybka i najeżona ostrymi kamieniami. W dzień zawodów, podczas treningów nie udało mi się zrobić jednego pełnego przejazdu trasą. Eliminacje zakończyłem na odległej pozycji, ponieważ przebiłem obie dętki. Dopiero przejazd finałowy poszedł po mojej myśli. Zakończyłem na ostatnim miejscu podium
z 0.8s straty do pierwszego zawodnika.”
 – dodaje.

Poproszony o komentarz do Diverse Downhill Contest 2014 Sławek Łukasik informuje – „Jestem optymistycznie nastawiony do zbliżającego się Pucharu Polski w Wiśle. Pierwszy raz będę w Polsce na zawodach rangi C1. Łączy się to z lepszą organizacją, ale też z większą konkurencją. Będę starał się stanąć na podium, jednak wiem, że nie będzie to łatwe.”

 SŁAWEK ŁUKASIK _43ride

Trzymamy kciuki za Sławka i życzymy powodzenia!

 

Oficjalna strona: http://www.downhillcup.eu

Oficjalny profil na Facebook’u: http://www.facebook.com/downhillcontest