30 marca 2014, Stuttgart – To była niesamowita premiera dla Hall of Dirt w Stuttgarcie. Wszyscy zawodnicy stawili się w hali im. Hanns’a Martin’a Schleyer’a z bogatym zasobem trików. Zwłaszcza Belg Thomas Genon, który po zwycięstwie razem z kolegami z zespołu Team France 1 podczas Hall of Nations Cup w sobotę, wygrał także w zawodach indywidualnych zaliczanych do FMB World Tour Silver Event w niedzielę. Na podium znaleźli się także Francuz Antoine Bizet oraz odkrycie weekendu, młody Włoch Testa Torquato.


Torquato Testa – 3 miejsce

W sobotę odbył się pierwszy konkurs. Najlepsi dirtowi zawodnicy pokazali swoje sztuczki przed kilkunastoma tysiącami widzów. Podczas Hall of Dirt Nations Cup dziewięć zespołów składających się z trzech zawodników podjęło rękawicę ku chwale swojej ojczyzny. Każdy zespół wykonał przejazd w pociągu, a publika szalała. W rundzie finałowej znalazł się Team Canada 2 w składzie Bobby Lamirande, Tom van Steenbergen oraz ich tajna broń, Węgier Oscar Nagy, oraz Team France 1 w składzie Louis Reboul, Mehdi Gani oraz Belg Thomas Genon. Ostatecznie to Team France 1 wyszedł z finałowej potyczki zwycięsko, a to głównie dzięki opposite 360 na ostatniej hopce.


Antoine Bizet – 2 miejsce

Sesja best-trick miała format 45-minutowego jamu. Podczas sesji dwóch riderów ujęło publiczność swoimi trikami: brytyjski młodzik Matt Jones oraz Szymon „Mr. Cashroll” Godziek. Ich triki zdecydowanie powalały na kolana, a publiczność szalała. Ostatecznie Matt Jones wykonał pięknego double backflipa i prowadził do momentu przejazdu Szymona, który zszokował sędziów i publiczność idealnym backflip cliffhanger i tym samym wygrał 1.500 euro.


Thomas Genon – 1 miejsce

Poziom trików był tak wysoki, że w kwalifikacjach odpadli tacy znani zawodnicy jak Yannick Granieri czy Anthony Messere. W finałach działo się od samego początku. Antoine Bizet w swoim pierwszym przejeździe wykonał double backflipa. Patrick Leitner oraz Sam Reynolds podnosili temperaturę stopniowo w górę, ale ostatecznie nie udało im się przeskoczyć wyniku francuza. Niespodziewanie trochę presji wywarł młody Włoch Torquato Testa, który wykonał backflip no-hand, backflip pendulum, double tailwhip oraz frontflipa. Ostatecznie dało mu to trzecie miejsce tuż za Bizet’em.


Podium Hall of Dirt 2014

Tylko Thomas Genon pobił wynik Antoine’a. Pokazał różnorodne i idealnie sklejone triki na dobrej wysokości. Truck driver, 360 table, double downside tailwhip oraz decade pozwoliły mu uzyskać niewiarygodny wynik 95.67 oraz pierwszy tytuł zwycięzcy Hall of Dirt. To był zdecydowanie idealny weekend dla zawodnika Canyon’a.

Wyniki Hall of Dirt 2014:

1. Thomas Genon, Canyon – 95.67
2. Antoine Bizet, Kona – 94.33
3. Torquato Testa, Beddo Bikes – 90.00
4. Sam Reynolds, Polygon – 88.67
5. Patrick Leitner – 87.67
6. Louis Reboul, Scott – 81.33
7. Tomas Zejda, Dartmoor – 78.00
8. Tom Van Steenbergen, Trek – 74.67
9. Lukas Knopf, Onooka – 71.67
10. Peter Henke, Canyon – 61.67
11. Matt Jones, Saracen Bikes – 40.00
12. Szymon Godziek, Dartmoor – 20.00


Thomas Genon