Seria filmowa „Moments of Contrast” to trzy odcinki ukazujące trasy rowerowe w rejonie Saalfelden Leogang w Austrii. W drugim odcinku „Down to Earth” ekipa Lahnvalley Crew pokazuje niekończące się single tracki, którymi można jeździć w rejonie. W pierwszym odcinku pokazany był Bike Park Leogang oraz jego freeride’owe trasy. Tym razem ekipa porzuciła wallride’y, bandy i inne sztuczne przeszkody na rzecz płynnych singlów oraz kulinarnych smakołyków jakie oferuje cały rejon Saalfelden Leogang.

Bike Park Leogang był organizatorem Pucharu Świata w 4X oraz Mistrzostw Świata DH, więc jest bardzo dobrze znany poza granicami Austrii. Rowerowi entuzjaści wciąż tłumnie odwiedzają ten uniwersalny park i nie ma znaczenia czy lubisz ścigać się po trasach jak Gee Atherton czy wolisz podnieść sobie poziom adrenaliny na northshore’ach. Początkujący również znajdą coś dla siebie i będą się dobrze bawić. Jednak rejon Saalfelden Leogang to nie tylko bike park, ale również wiele kilometrów naturalnych i płynnych single tracków. Lokalna grupa „Lahnvalley Crew” postanowiła nam je pokazać i przybliżyć zalety tego regionu jako idealnego miejsca dla rowerzystów.

Łapanie „flow” w naturalnym terenie i radość z jazdy – to jest to co chciała nam pokazać ekipa filmowa w drugim odcinku zatytułowanym „Down to Earth”. Mamy tu mnóstwo „ciasnych prawych” i „śliskich lewych” zakrętów, a do tego mnóstwo kombinacji i zabawy w całym rejonie. Co tu dużo pisać, przekonajcie się sami i obejrzyjcie film!

Ostatni trzeci epizod „Moments of Contrast – Bike Season Opening” będzie udostępniony 23-go kwietnia. A jeżeli nie możecie wytrzymać i chcecie sami się przekonać co oferuje rejon Saalfelden Leogang, to wybierzcie się na otwarcie sezonu 15-go maja. Podczas pierwszego weekendu w tym sezonie bilety będą tańsze o 15%.