Thomas Genon wygrywa Swatch Rocket Air

To był udany weekend! Podczas Swatch Rocket Air 2014 można było zobaczyć dużo spektakularnych. W sobotę najlepsi zawodnicy z całego świata walczyli o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej FMB World Tour oraz o nagrodę główną 10.000 franków szwajcarskich. Tegorocznym zwycięzcą okazał się Thomas Genon z Belgii. Liczne towarzyszące imprezy dopełniły bardzo udane największe szwajcarskie zawody slopestyle.

Energia zawodników i entuzjazm widzów sprawiły, że atmosfera w hali Thun Arena była wspaniała. Ponad 9.000 widzów dopingowało zawodników, a Ci jeździli na granicy swoich możliwości. Można było zobaczyć nieprawdopodobne triki na świeżo zbudowanym torze, który składał się m.in. z hopy big air, boner log’a oraz stepup-stepdown. Belg Thomas Genon wykonał idealny przejazd i tym samym został zwycięzcą zawodów. Ten 21-latek zaimponował sędziom takimi trikami jak 360 barspin z dropa, 360 table oraz opposite 360 na step up. Następnie wykonał frontflip no hand, 270 tailwhip na hipie oraz superman indian na quaterze. Tym samym zgarnął on całkiem pokaźną pulę punktów do klasyfikacji FMB World Tour, a przy okazji wzbogacił się o 10.000 franków szwajcarskich.

Ubiegłoroczny zwycięzca Sam Pilgrim tym razem zajął drugie miejsce, a podium uzupełnił Czech Tomas Zejda. Oczekiwania co do Sam’a były bardzo wysokie, w końcu jest on częścią zespołu Swatch ProTeam, więc chciał się pokazać nowemu sponsorowi z jak najlepszej strony. “Po raz kolejny mam wielką przyjemność być częścią Swatch Rocket Air. Atmosfera jest tu wspaniała i dzięki temu zawodnicy dają z siebie wszystko.”

Co tu dużo mówić, tegoroczny Swatch Rocket Air był wielkim sukcesem. Organizatorzy oraz sponsorzy nie mogli być bardziej zadowoleni z przebiegu imprezy. Każdego roku, dzięki wsparciu sponsorów, na zawody przyjeżdżają co raz lepsi zawodnicy z całego świata, a tym samym co raz więcej osób przychodzi ich oglądać. W tym roku poza głównymi zawodami odbyły się imprezy towarzyszące takie jak: pump track, mini freestyle, wyścig like-a-bike. Jerome Hunziker, organizator i członek Flying Metal Crew – “Dzięki dobrej pogodzie i pomocy ponad 200 wolontariuszy udało się zorganizować te zawody. Poziom trików rośnie z roku na rok i aż miło popatrzeć na entuzjazm zawodników oraz kibiców. Patrząc z perspektywy organizatora nie ma większego podziękowania.”

Wyniki Swatch Rocket Air 2014:
1. Thomas Genon – 94.0
2. Sam Pilgrim – 92.0
3. Tomas Zejda – 91.3
4. Bobby Lamirande – 90.0
5. Oszkar Nagy – 83.7
6. Tom van Steenbergen – 76.0
7. Louis Reboul – 71.3
8. Brayden Barrett-Hay – 67.7
9. Daryl Brown – 64.0
10. Loic Esteve – 61.3
11. Diego Caverzasi – 58.0
12. Matt Jones – 56.7
13. Eric Walenta – 49.3
14. Nico Scholze – 34.3
15. Patrick Leitner – 32.7


Najlepsze trzy przejazdy


Zawody drużynowe