31 maja 2014 roku średniowiecznymi uliczkami Bystrzycy Kłodzkiej po raz trzeci w historii miasta i naszego regionu przemkną na rowerach miłośnicy silnych wrażeń i niebezpiecznej prędkości – i nie będzie to peleton Wyścigu Pokoju, lecz wyścig rowerowy typu townhill, będący miejską odmianą DH.

Zawody odbędą się w sobotę o godzinie 16.00 (start pierwszego zawodnika), treningi będą zorganizowane od godziny 13.00 i odbywać się będą przy zamkniętym ruchu kołowym i zabezpieczonej trasie. Trzecia edycja wyścigu, zgodnie z sugestiami zawodników, obejmować będzie trzy przejazdy mierzone, z których dwa najlepsze liczone będą do końcowej klasyfikacji. Pomiar czasu obsługiwać będzie Zbigniew Stanisławski. Uczestników podzieliliśmy na następujące kategorie: full, hardtail, kobiety, mastersi.

Rejestracja poprzez stronę zawodów: townhill.pl. Opłata startowa 30 zł uiszczana w dniu zawodów. Nagrody fundują: Bank BGŻ, Mineral, Naxa, Simpla, Czarna Góra. Wsparcie finansowe: Polsko–Amerykańska Fundacja Wolności, Fundusz Lokalny Masywu Śnieżnika, Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, Gmina Bystrzyca Kłodzka.

Trasa wyścigu liczyć będzie 400m, a różnica poziomów to 45m:
– start na plantach przy ul. Wojska Polskiego (rampa startowa)
– lewy zakręt przez przesmyk budynku plebanii i kamienicy PZU
– prawy zakręt przy kościele i wjazd na ul. Kościelną (hopa)
– przejazd ul. Kościelną do schodów
– zjazd schodami obok zakładu fotograficznego (wallride + hopa)
– skręt w ul. Przyjaciół i przejazd do skałek w murach obronnych (hopa)
– meta ze stolikiem na końcu ul. Przyjaciół

W tym roku, 6 lipca 2014 roku organizujemy również Townhill w Kłodzku oraz 7 września 2014 roku II Edycję Mistrzostw Dolnego Śląska w Zjeździe rowerowym Mega-DH w Międzygórzu (mega-dh.pl). Strona wyścigu kłodzkiego zostanie uruchomiona po zakończeniu zawodów w Bystrzycy Kłodzkiej. Nadmienię, że start usytuowany będzie na szczycie Twierdzy Kłodzkiej, która jest współorganizatorem tegoż wyścigu, a meta na Placu Sybiraków. Start zawodów o godzinie 18.30.

Zapraszamy na strony wyścigów:
townhill.pl
mega-dh.pl
facebook.com/downtownhill