17 czerwiec 2014, Valloire, Francja – po wspaniałym przyjęciu w Chile i Szkocji, Enduro World Series wraz z czołówką najlepszych zawodników zawita do Francji. Ciężko powiedzieć czy enduro ma swoją fizyczną siedzibę, ale jeżeli tak, to zdecydowanie będzie to Francja, a ojcem chrzestnym enduro spokojnie możemy nazwać Fred’a Glo.

Ekipa Glo’s Tribe Events odpowiedzialna jest za organizację Enduro Series Valloire driven by Urge Bike Products, która odbędzie się ten weekend – 21-22 czerwca. Miejsce, w którym odbędzie się impreza to znana przełęcz Galibier w regionie Sabaudia w północnych Alpach. Ten region znany jest ze swoich doskonałych tras rowerowych, a jest ich ok. 150km w regionie.

Valloire było miejscem zmagań francuskiego pucharu enduro od samego początku, a minęło już 10 lat odkąd odbywają się zawody enduro we Francji. „Dla francuskiej społeczności Valloire jest idealnym sprawdzianem jakości tras i sprawności organizatorów.” – wyjaśnia Fred Glo.

Odcinki specjalne zaoferują zawodnikom to co najlepsze we francuskim stylu – wyciągi wywożą na same szczyty, a w dół prowadzą długie, szybkie i techniczne zjazdy, połączone ze wspaniałymi widokami i zmieniającym się podłożem. Etapy zawodów są utajnione aż do najbliższego czwartku. Zawodnicy będą mogli tylko przejść się po odcinkach w piątek, a przed każdym etapem będą mieli tylko jeden przejazd treningowy w ciągu całego weekendu.

Chris Ball, dyrektor Enduro World Series: „Naszym celem jest postawienie nowych wyzwań zawodnikom i wyciągnięcie z nich ich najlepszych umiejętności, a przy okazji chcemy zaoferować im nowości na trasach. Więc opuszczamy długie podjazdy i długie treningi w Szkocji oraz miękką ziemię w Chile i przenosimy się we francuskie Alpy. Valloire oferuje największe przewyższenia w całej serii zawodów EWS, a przy okazji będzie można skorzystać z wyciągów i cieszyć się długimi zjazdami podczas rywalizacji. Dlatego też ograniczamy mocno treningi. To kolejny etap znalezienia najlepszego zawodnika MTB na świecie.”

Wszyscy zastanawiają się czy w końcu zobaczymy francuskiego zawodnika na podium EWS? Podczas pierwszych dwóch rund francuzi stawiali się w czołowej 20, a jak będzie tym razem? Zobaczymy!

Nico Lau (Cube Action Team) będzie teraz walczył na swoich domowych trasach, pierwsze zwycięstwo podczas TweedLove sprawiło, że będzie teraz walczył o utrzymanie prowadzenia w całej serii (pierwsze podium zaliczył podczas pucharu Francji Enduro w Valloire w 2012r.). Jared Graves (Yeti/Fox Shox), Justin Leov (Trek Factory Racing Enduro Team), Joe Barnes (Canyon Factory Enduro Team) oraz Martin Maes (GT Factory Racing) – wszyscy będą walczyć o podium, ale francuskie talenty jak Remy Absalon (Scott SR Suntour Enduro Team), który ukończył zeszłoroczną serię EWS na czwartym miejscu, Florian Nicolai (Rocky Mountain Urge BP Team), François Bailly-MaÎtre (BMC Enduro Racing Team) czy Damien Oton (Devinci/Alltricks.com Enduro Racing), którzy ukończyli zawody w Szkocji odpowiednio na 4, 5 i 6 miejscu, oraz wreszcie Alex Cure (Rocky Mountain Urge BP Team), warto zwrócić na nich uwagę podczas nadchodzącej trzeciej rundy.

Francuzka Cecile Ravanel (GT Pulse) pokazała wspaniałą formę w Tweed Valley, gdzie zajęła trzecie miejsce, pokonując Anne Caroline Chausson (Ibis) na trzech z ośmiu etapów. Tym samym rywalizacja wśród kobiet nie będzie tylko pojedynkiem pomiędzy Tracey Moseley (Trek Enduro Factory Racing Team) i Chausson.

Zawody w Szkocji były popisem miejscowych zawodników, którzy mieli przewagę domowych tras, ale tutaj to nie będzie miało znaczenia. Impreza w Valloire będzie na zupełnie nowym terenie, na zboczach masywu Setaz, który nigdy wcześniej nie widział kół rowerowych, a dwa z czterech odcinków będą zupełnymi nowościami dla wszystkich zawodników.

Najlepsza piątka wśród mężczyzn to zaledwie 110 pkt różnicy, a wśród kobiet trwa rywalizacja bark w bark. Zapowiada się, że tak zacięta rywalizacja będzie również na trasach wokół Valloire, a co stanie się dalej, zobaczymy. Śledźcie na bieżąco zawody na stronie facebook.com/EnduroWorldSeries, lub na twitterze czy instagramie: @World_Enduro.

Zdjęcia i filmy z trzeciej rundy Enduro World Series dostępne będą codziennie na enduroworldseries.com.