Już w ten weekend wszystkie oczy zostaną skierowane w kierunku włoskiej miejscowości Val di Sole. W dniach 27-29 czerwca odbędą się tam dwie ważne dla europejskich zawodników imprezy, a mianowicie: czwarta runda 4X Pro Tour (ranga złota) oraz trzecia runda Pucharu Europy DH iXS. Mamy nadzieję, że na starcie nie zabraknie polskich zawodników. Warto wspomnieć, że po raz pierwszy Val di Sole łączy w jeden weekend zawody zjazdowe oraz four crossowe, a w 2016 roku będziemy mieli powtórkę z rozrywki, ponieważ zaplanowano wtedy Mistrzostwa Świata DH oraz 4X.

4X Pro Tour #4

Zawody rozpoczną się już w piątek, oficjalne treningi zostały zaplanowane na godzinę 20.00. O godz. 21.45 zaplanowano kwalifikacje, więc zapowiada się kawałek konkretnej rywalizacji przy sztucznym oświetleniu. W sobotę dzień wyścigowy rozpocznie się o 18.30, gdy zaprezentowani zostaną najlepsi zawodnicy serii (czołowa piątka). Piętnaście minut później zaplanowano początek oficjalnych treningów przed finałami, a start zawodów ma się odbyć równo o 20.30.

W rywalizacji kobiet spodziewana jest zacięta rywalizacja pomiędzy dotychczasowymi zwyciężczyniami – Dana Elena Schweika wygrała pierwszą rundę, Lucia Oetjen drugą, a Katy Curd trzecią. Katy odniosła także zwycięstwo podczas Mistrzostw Świata 4X w Leogangu, więc będzie ciążyła na niej dodatkowa presja.

W kategorii mężczyzn sytuacja jest mniej zagmatwana. Tomas Slavik wygrał pierwszą i trzecią rundę, podczas gdy drugą rundę wygrał Quentin Derbier. Slavik zdominował również Mistrzostwa Świata 4X, a po kontuzji wraca Michal Mechura. Kto okaże się najszybszy? Zobaczymy w weekend!

Katy Curd

Więcej informacji: 4xprotour.com

iXS European DH Cup #3

Val di Sole w rejonie Trentino jest doskonale znane wszystkim, którzy uwielbiają DH. To tutaj w 2008 odbyły się Mistrzostwa Świata, a trasa, na której zmagać się będą w ten weekend zawodnicy podczas Pucharu Europy DH iXS, jest jedną z najtrudniejszych na świecie. Po zawodach w Mariborze oraz Schladming, jest to kolejne miejsce, w którym zawodnicy ścigać się będą po trasie znanej z Pucharu Świata DH!

Rachel Atherton

Oczywiście trasa została lekko zmodyfikowana i poprawiona, zaliczyła mały „face lifting” i z pewnością sprawi sporo problemów niektórym zawodnikom. Obecna długość trasy to ponad 2200 metrów, a przewyższenie sięga 520 metrów. Aktualnie zapisanych jest ponad 400 zawodników z 27 krajów co sprawia, że jedyną rzeczą o jaką należy się martwić, to pogoda. Ale czy kogoś to obchodzi jaka będzie pogoda?

Więcej informacji: ixsdownhillcup.com