Ubiegły weekend stał pod znakiem Mistrzostw Polski. Mistrzostwa w zjeździe odbywały się w Kasinie Wielkiej, a w four cross’ie miały odbyć się w Szczawnie Zdroju. Niestety z uwagi na zbyt małą ilość zawodników z Polski, którzy stawili się na zawody (3!), Mistrzostwa Polski 4X 2015 zostały odwołane i pozostało tylko cieszyć się trzecią rundą 4X Pro Tour 2015.

4X Pro Tour 2015 #3: Szczawno Zdrój

Zawody rozpoczęły się od kwalifikacji, gdzie trzeba było samotnie pokonać tor w jak najlepszym czasie. I tak do głównego startu przystąpiło 30 zawodników oraz 5 zawodniczek. Wśród nich tylko troje naszych rodaków – Jakub Klein oraz Natalia Piwowarczyk i Justyna Łata.

Jakub odpadł już na początku drabinki i ostatecznie zajął 28 miejsce. Natomiast w finale zmierzyli się Hannes Slavik, Scott Beaumont, Simon Waldburger oraz Denis Drozd. Najszybszy okazał się Hannes Slavik, który nie dał większych szans rywalom. W finale kobiet wystartowały natomiast Natalia Piwowarczyk, Helene Fruhwirth, Michaela Berakova oraz Eva Katharina Brauer. Nasza druga rodaczka, Patrycja Łata, zajęła ostatecznie piąte miejsce. Finał padł z kolei łupem Helene Fruhwirth, a drugie miejsce zajęła Natalia Piwowarczyk.

Helene Fruhwirth

W klasyfikacji generalnej prowadzi Scott Beaumont oraz Helene Fruhwirth. Czwarta runda odbędzie się już 23-go lipca w JBC Bikepark (Czechy, Jablonec).