Brett Rheeder wygrywa Crankworx Rotoura Slopestyle!

Brett Rheeder dzięki wygranej podczas Crankworx Rotoura Slopestyle został pierwszym zawodnikiem, który powalczy o główną nagrodę w ramach Potrójnej Korony Crankworx Slopestyle. Dzięki wygranej w Nowej Zelandii ma spore szanse, aby zgarnąć nagrodę główną, czyli 50.000 USD. Zadanie jednak będzie bardzo trudne, ponieważ aby to zrobić, musi wygrać zawody podczas pozostałych dwóch Crankworx’ów – w Les deux Alpes oraz Whistler.

Brett wykonał wspaniały pierwszy przejazd na trasie, która liczyła aż dziewięć przeszkód, a zarazem pokonała ona takich zawodników jak Brandon Semenuk. Rheeder drugi przejazd mógł opuścić, ale w raz ze swoim kolegą Loganem Peat’em postanowił celebrować zwycięstwo na trasie.

Brett Rheeder: „Czuję się wspaniale. Nikt nie spodziewał się, że będziemy mogli wykonać wszystkie przejazdy z powodu trudnych warunków na trasie, ale jak tylko na nią wjechałem, to wiedziałem, że będzie dobrze. Nigdy nie miałem okazji wykonać przejazdu zwycięstwa, więc tym bardziej mam powody do zadowolenia.”

Brett Rheeder wygrywa Crankworx Rotoura Slopestyle!

Slopestyle podczas Crankworx Rotoura był pierwszym z serii diamentowych imprez FMB World Tour, a zarazem pierwszą z trzech imprez serii Potrójnej Korony Crankworx Slopestyle, która powstała tylko po to, aby sprawdzić czy znajdzie się śmiałek wystarczająco dobry, aby wygrać trzy najważniejsze imprezy w roku.

Na początku dnia nad trasą przeszła spora ulewa, przez co trzeba było odczekać ponad 2,5 godziny, aby rozpocząć zawody. Gdy tor podsychał, kolejni zawodnicy musieli uznać wyższość trasy nad swoimi umiejętnościami i w pokonanym polu pozostali m.in. Carson Storch, Brandon Semenuk, Antoine Bizet czy Paul Genovese.

Brett Rheeder wygrywa Crankworx Rotoura Slopestyle!

Przed zwycięzcą Crankworx Rotoura Slopestyle stoi teraz nie lada wyzwanie, aby zgarnąć główną nagrodę trzeba wygrać imprezy w Les deux Alpes oraz Whistler. Brett nie mógł się także nachwalić toru, który tuż przed imprezą wybudowali Kelly McGarry i Tom Hey.

Kelly McGarry: „Tor był bardzo dobry, płynny i dzięki temu zawodnicy dobrze czuli się na trasie. Szkoda tylko, że pogoda trochę pokrzyżowała nasze plany i wpłynęła na jakość przejazdów.”

Drugie miejsce zajął natomiast Nicholi Rogatkin, który swój przejazd zakończył imponującym backflip double tailwhip’em.

Nicholi Rogatkin: „Przed startem wierzyłem, że mi się uda. Zrobiłem taki przejazd jaki chciałem i cieszę się, że docenili to zarówno fani jak i sędziowie. Czuję się naprawdę wspaniale!”

Brett Rheeder wygrywa Crankworx Rotoura Slopestyle!

Na zawodach można było zauważyć, że nowym standardem stał się cork-720, a także opposite tailwhip. Sporo zawodników, w tym Thomas Genon, który zajął trzecie miejsce, było pod wrażeniem wysokiego poziomu rywalizacji.

Thomas Genon: „Trik, z którego jestem najbardziej zadowolony to flip-360, który udało mi się zrobić na sam koniec. Do tego oppo whip na step up, który również dał dobre noty. Przejazd był idealny.”

Wyniki:
1. Brett Rheeder
2. Nicolai Rogatkin
3. Thomas Genon
4. Martin Soderstrom
5. Logan Peat
6. Sam Reynolds
7. Tomas Zejda
8. Tomas Lemoine
9. Sam Pilgrim
10. Louis Reboul
11. Paul Genovese
12. Antoine Bizet
13. Greg Watts
14. Brandon Semenuk
15. Kelly McGarry
16. Simon Pages
17. Carson Storch
18. Tyler McCaul
19. Cam Zink
20. Anthony Messere