W dniach 12-13 września br. w Wiśle w ramach cyklu Diverse Downhill Contest odbędą się Mistrzostwa Europy. W drodze po tytuł mistrza starego kontynentu zawodnicy zmierzą się z wymagającą trasą na Górze Stożek. Po 11 długich latach najbardziej prestiżowe zawody w downhillu wracają do Polski! Rok temu mieliśmy ich przedsmak w postaci zawodów rangi Pucharu Europy UCI C1 Diverse Downhill Contest w Wiśle.

43ride_downhill_puchar_europy

Zanim to jednak nastąpi, rozpoczęcie sezonu w jednej z najbardziej widowiskowych dyscyplin rowerowych otworzą zawody w Międzybrodziu Żywieckim na górze Żar. Pierwsze zawody z cyklu Diverse Downhill Contest o randze Pucharu Polski, odbędą się już za niespełna miesiąc: 25-26 kwietnia 2015.

43ride_downhill_PE

Zapisy już trwają:   http://racetiming.pl/organizacja_zawodow/zawHYPERLINK „http://race-timing.pl/organizacja_zawodow/zawody/zapis/249/zapisy.html”ody/zapis/249/zapisy.html.
Tegoroczna edycja Mistrzostw Europy w downhillu będzie drugą odsłoną Diverse Downhill Contest. Bardzo wysokie noty od Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI), jakie otrzymała agencja Sportainment zaowocowały przyznaniem rangi Mistrzostw Europy w roku 2015. Impreza z pewnością za sprawą rangi jak i zawodników, którzy pojawią się na trasie będzie najważniejszym downhillowym wydarzeniem dekady w Polsce. Organizatorzy poza rywalizacją na światowym poziomie planują dla zawodników oraz kibiców kilka niespodzianek, m.in. konkurs na najlepszy „whip”, foto, czy jak to miało miejsce przy poprzednich edycjach -konkurs na najbardziej odjechaną ekipę kibiców.

Plakat_Zar

 

Oficjalna strona: http://www.downhillcup.eu
Oficjalny profil na Facebook’u: http://www.facebook.com/downhillcontest

Organizator: SPORTAINMENT: www.sportainment.pl