W drugim sezonie europejskiego cyklu European Enduro Series 2015 ceremonia otwarcia odbędzie się w dniach 25-26 kwietnia 2015 w słonecznej Punta Ala (Włochy). Uniwersalne i wymagające warunki tras enduro prowadzących wzdłuż zapierającego dech w piersiach wybrzeża Toskanii ponownie przywitają najlepszych zawodników na kontynencie.

Europejski cykl Enduro Series rozpocznie sezon 2015 w wyjątkowym miejscu Punta Ala!

Po udanym pierwszym sezonie 2014 europejski cykl EES 2015 powraca z pierwszą ze swoich wielu wspaniałych lokalizacji: Punta Ala, Włochy. „To miejsce to po prostu wspaniały start cyklu 2015” mówi krajowy organizator wydarzenia Thomas Andrew Daddi. „Trasy ´Bandite Trail Area´ mają wszystko co potrzeba: odcinki bardzo trudne i techniczne, odcinki z dużą ilością zjazdów, jak również kilka zdradliwych miejsc pod górę” podkreśla zalety niezmiernej różnorodności tej 100% naturalnej trasy enduro. Oczywiście nie brak również dobrze znanej skały ´Rock Oh´, której obecność dopełnia tę najlepszą górską trasę rowerową.

Punta Ala, miejska część miasteczka Castiglione della Pescaia, znajduje się we włoskiej Toskanii, obok wyspy Elba. Słoneczna pogoda i wspaniałe wybrzeże, oprócz samej jazdy, oferuje zawodnikom, jak również gościom, o wiele więcej powodów do radości.

Europejski cykl Enduro Series rozpocznie sezon 2015 w wyjątkowym miejscu Punta Ala!

Impreza otwarcia cyklu w Punta Ale będzie trwała dwa dni, tak jak wszystkie jego pozostałe części, przy czym pierwszy dzień będzie poświęcony obowiązkowej kontroli trasy dla wszystkich uczestników, natomiast drugi obejmuje same zawody. Wszystkie zawody cyklu EES będą podlegały kodeksowi, który jest przystosowany do warunków i specyfiki imprezy oraz rozporządzeniom UCI jako instancją nadrzędną. Oprócz licencjonowanych zawodników czekamy również na amatorów, przy czym ich całkowita liczba nie może przekroczyć 350 uczestników w jednej imprezie. Do elitarnych kategorii mężczyzn i kobiet dołączą klasy Junior, Masters 30+, Masters 40+ i Masters 50+.

Europejski cykl Enduro Series rozpocznie sezon 2015 w wyjątkowym miejscu Punta Ala!

Cykl imprez EES nie jest jedynie konkursem pełnym imion znanych zawodników jak choćby zeszłoroczny mistrz z Punta Ala Denny Lupato (TAL) lub lokalna matadorka Laura Rossin (TAL): „Ten cykl jest wyjątkowo atrakcyjny dla wszystkich tych, którzy chcą zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami, ale nie mają za sobą dużego zespołu lub sponsorów, którzy poróżowaliby z nimi po całym świecie i mogli pozwolić sobie na wysokie wydatki” mówi organizator cyklu EES 2015 Grogger z firmy Trail Solutions z siedzibą w Austrii. Impreza ta stanowi brakujący od długiego już czasu łącznik pomiędzy zawodami krajowymi, a światowym cyklem Enduro World Series w ramach europejskiego kolarstwa górskiego enduro.

Europejski cykl Enduro Series rozpocznie sezon 2015 w wyjątkowym miejscu Punta Ala!

Rejestracja na zawody EES 2015 w Punta Ala otwarta dla wszystkich kolarzy w terminie 9 marca // 7:00 – 21 kwietnia // 23:00. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt: sabine@trailsolutions.at

Zakwaterowanie

Najlepszym miejscem, w którym wszyscy zawodnicy, ich rodziny i przyjaciele mogą znaleźć zakwaterowanie jest obóz Punt Ala Camping Resort w Castiglione della Pescaia. Jest to idealne miejsce, aby cieszyć się możliwością uczestnictwa w wydarzeniu, ponieważ leży ono bezpośrednio przy pięknej plaży a także obok miejsca prologu, startu i mety zawodów. Pytania dotyczące zakwaterowania prosimy kierować na adres mailowy: booking@campingpuntala.it.

Europejski cykl Enduro Series rozpocznie sezon 2015 w wyjątkowym miejscu Punta Ala!

Kalendarz zawodów Europejskiego European Enduro Series 2015

  • 25./26.04.2015 #1 Włochy Punta Ala
  • 04./05.07.2015 #2 Austria Sölden
  • 25./26.07.2015 #3 Włochy/Austria/Szwajcaria Reschenpass
  • 05./06.09.2015 #4 Włochy Molveno-Paganella
  • 17./18.10.2015 #5 Hiszpania Málaga

Więcej informacji o zawodach EES 2015, regułach, rejestracji, znajdziecie na stronach internetowych: trailsoultions.us9.list-manage1.com.


Zdjęcia: Axel Brunst