Crankworx Rotorua Downhill Winner Conquers the Rock Garden and 40-Foot Final Gap Jump for the Win

Podczas zawodów Crankworx Rotoura Downhill presented by iXS warunki pogodowe sprawiły, że tylko Ci, którzy przystosowali się do nich najlepiej mieli szanse na końcowe zwycięstwo. Przez ostatnie kilka dni pogoda nie rozpieszczała i na przemian świeciło słońce i padał deszcz, jednak gdy przyszło do rozegrania zawodów, pogoda rozpieszczała zawodników przepięknym słońcem. Najlepiej w takich warunkach odnaleźli się Francuz Loic Bruni oraz Brytyjka Rachel Atherton, którzy przeszli do historii jako pierwsi zwycięzcy zawodów zjazdowych podczas pierwszej edycji Crankworx Rotoura.

Podczas przejazdów w trakcie wyścigu, Eliot Jackson uzyskał czas 2:53.16 i wydawało się, że to będzie czas, który będzie najlepszy. Aż do momentu, gdy Bruni nie ruszył na trasę, a po nim było już tylko czterech zawodników.

Crankworx Rotorua Downhill Winner Conquers the Rock Garden and 40-Foot Final Gap Jump for the Win
Loic Bruni

Loic Bruni: „Byłem w bardzo dobrym humorze przez cały dzień i zwycięstwo w zawodach tylko go poprawiło. Miałem naprawdę udany dzień. Nie padało, pogoda była idealna, a na trasie stało mnóstwo kibiców. Po prostu idealnie!”

Wśród pań najszybsza okazała się Rachel Atherton, która wygrała z Tracey Hannah zaledwie o 0.74s. Zwycięski czas to 3:22.10.

Rachel Atherton: „Pierwszy wyścig sezonu, a zarazem był to dla mnie pierwszy start od ubiegłorocznych Mistrzostw Świata. To wspaniałe uczucie powrócić do ścigania i od razu odnieść zwycięstwo.”

Rachel Atherton: „Ludzie zebrani przy trasie byli fantastyczni. Każdy krzyczał Twoje imię i dopingował do lepszej jazdy, wspaniałe zachowanie. Ten Crankworx prawdopodobnie miał najlepszą atmosferę ze wszystkich edycji. Jest tutaj mnóstwo ludzi, którzy upchnięci są na małej przestrzeni i to sprawia, że wszyscy są w jednym miejscu i atmosfera jest genialna.”

Kobiety:
1. Rachel ATHERTON 3:22.10
2. Tracey HANNAH 3:22.84
3. Emilie SIEGENTHALER 3:33.46

Mężczyźni:
1. Loic BRUNI 2:50.60
2. Eliot JACKSON 2:53.16
3. Sam Blenkinsop 2:53.23