Crankworx Rotoura: Dual Speed & Style - wyniki

W Nowej Zelandii trwa właśnie pierwszy historyczny Crankworx. Jedną z imprez jest Dual Speed & Style, który staje się nieodłącznym elementem imprez serii Crankworx. Zawody polegają na jak najszybszym pokonaniu toru przez dwóch równolegle jadących zawodników. Różnicą pomiędzy tradycyjnym dual slalomem, a speed & style, jest fakt, że cenne sekundy można zarobić za triki wykonywane na trasie. Im bardziej skomplikowany trik, tym większa bonifikata czasowa. Oznacza to więc to, że pierwszy na mecie niekoniecznie będzie zwycięzcą biegu.

Mons Royale Dual Speed & Style

Crankworx Rotoura: Dual Speed & Style - wyniki

Podczas zawodów w Nowej Zelandii najlepszy okazał się powracający po kontuzji Szwed Martin Soderstrom. Pokonał on w finale Francuza Adriena Loron’a. W małym finale zmierzyli się natomiast Brytyjczyk Bernard Kerr oraz Francuz Tomas Lemoine. Lepszy okazał się ten pierwszy i tym samym stanął na najniższym stopniu podium.

Pump Track challenge presented by Rock Shox

Crankworx Rotoura: Dual Speed & Style - wyniki

Odbyły się również zawody w rywalizacji na pump tracku. Zawody te nie miały zbyt wiele szczęścia, ponieważ po pierwszych przejazdach rozpadało się i trzeba było przełożyć rywalizację na następny dzień. W rywalizacji panów najlepszy okazał się Holender Joost Wichman, który pokonał Nowozelandczyka Keegana Wright’a oraz Francuza Tomasa Lemoine’a. Tuż za podium znalazł się Amerykanin Walker Shaw. W rywalizacji pań zwycięstwo zgarnęła Holenderka Anneke Beerten, która w finale pokonała Amerykankę Jill Kintner. Na najniższym stopniu podium stanęła reprezentantka Nowej Zelandii Sarah Walker, a na czwartej pozycji znalazła się Brazylijka Luana Oliveira.


Przydatne linki:
Drabinka zawodów
Replay zawodów Dual Speed & Style