JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Zaledwie trzy dni pozostały do rozpoczęcia Mistrzostw Europy w zjazdach rowerowych – Diverse Downhill Contest. Już w piątek 11 września najlepsi europejscy zawodnicy pojawią się na górze Stożek, aby zmierzyć się z trasą przygotowaną przez organizatorów. Podajemy garść przydatnych informacji dla wszystkich, którzy wybierają się w nadchodzący weekend do Wisły.

Diverse Downhill Contest – Mistrzostwa Europy już za trzy dni w Wiśle

Pomimo tego, że główna rywalizacja rozpocznie się dopiero w sobotę od eliminacji, na Stożku będzie tłoczno już dzień wcześniej. Podczas treningów zawodnicy będą zapoznawać się z trasą, wybierać odpowiednie dla siebie linie przejazdu, testować skocznie i technikę zjazdu na bardzo wymagającej wiślańskiej trasie. Sobota również rozpocznie się od sesji treningowej, jednak już po godzinie 12.00 żarty się skończą i wystartują oficjalne eliminacje. Pięć godzin później dowiemy się, którzy z riderów zakwalifikowali się do niedzielnych finałów. W chwili obecnej zarejestrowanych jest ponad 250 uczestników, w tym wielu ze światowej i europejskiej czołówki, co gwarantuje moc wrażeń.

Diverse Downhill Contest – Mistrzostwa Europy już za trzy dni w Wiśle

Poza główną rywalizacją na światowym poziomie, zaplanowanych jest wiele dodatkowych atrakcji. Na deser, zaraz po sobotnich eliminacjach o godzinie 17:00 konkurs Monster Best Whip. Ta widowiskowa dyscyplina wywołuje wśród widzów wiele emocji, kiedy zawodnicy prześcigają się w tym, który z nich podczas lotu „wyłamie” rower mocniej. Podczas Monster Whip Contest wyłoniona zostanie najgłośniejsza i najlepiej kibicująca ekipa, która otrzyma specjalną nagrodę. Dla strudzonych karkołomnymi zjazdami riderów oraz kibiców czekać będzie specjalnie przygotowana strefa chillout’u oraz kino plenerowe na wielkim ekranie zlokalizowanym w centrum Wisły na placu Hoffa. W planach luźna atmosfera, napoje chłodząco-relaksujące, nie zabraknie również DJ i dobrej muzyki. Dla wszystkich fotografów ich ulubiony konkurs fotoreporterski – Diverse FOTO Contest na najlepsze zdjęcie z zawodów.

Wisienką na torcie, której towarzyszyć będą ogromne sportowe emocje, będą niedzielne finały, które rozpoczną się od godziny 12:30, a poprzedzone zostaną treningami w godzinach 09:00 – 12:00.

HARMONOGRAM

11.09.2015r.(piątek)

 • godz. 09:00 – 18:00 – treningi
 • godz. 19.00 – wywieszenie list startowych w biurze zawodów

12.09.2015r. (sobota)

 • godz. 8:00 -12:00 – treningi
 • godz. 12:30 – 16:30 – eliminacje
 • godz. 17:00 – Monster Best Whip
 • godz. 20.00 – Plenerowe Kino Rowerowe (Wisła Rynek – plac. B.Hoffa)

13.09.2015r. (niedziela)

 • godz. 9:00 -12:00 – treningi
 • godz. 12:30 – 15:00 – finały
 • 10 minut po zakończeniu finału – dekoracja zwycięzców

Parkingi

Strefa parkingów podzielona została na: STREFA CAR PARK, TEAM TENTS – samochody zawodników, namioty teamowe. Zamknięta, strzeżona strefa z wydzielonymi miejscami, w której obowiązuje wcześniejsza rezerwacja.

 • Parking 1, 2 – usytuowany bezpośrednio w „wiosce sportowej”
 • Parking 3 znajduje się 400 metrów poniżej. Z parkingu tego kursować będzie Shuttle Bus dla zawodników przystosowany do transportu rowerów

Diverse Downhill Contest – Mistrzostwa Europy już za trzy dni w Wiśle

Rezerwacja: kontakt@sportainment.pl (prosimy o podanie nr. rej samochodu, telefon)

Parkingi dla kibiców. Na trasie z dolnych parkingów kursować będą Shuttle Busy wożące za darmo kibiców do wioski sportowej.

Aby znaleźć nocleg w okolicy polecamy:

lub skorzystanie z wyszukiwarek:

Oficjalna zapowiedź video:

Trasa zawodów – helmet cam:

Oficjalna strona: downhillcup.eu
Oficjalny profil na Facebook`u: facebook.com/downhillcontest
Organizator: SPORTAINMENT sportainment.pl

Organizatorom cyklu Diverse Downhill Contest już od prawie dekady przyświecają te same, nadrzędne cele: popularyzacja zjazdu rowerowego i tworzenie najbardziej wymagających technicznie tras. Przekłada się to na stały wzrost poziomu sportowego polskiej sceny downhillowej oraz dostarczanie niesamowitego widowiska.

Diverse Downhill Contest to zawody organizowane w Polsce od 2006 roku, kiedy to na górze Stożek w Wiśle przygotowano od podstaw specjalnie pod zawody pierwszą trasę downhillową. Do chwili obecnej w ramach cyklu odbyło się łącznie prawie 30 imprez. Od samego początku tworzone są one przez zawodników dla zawodników.