Pierwsza w tym roku edycja zawodów Enduro Trails już za nami, pora zatem na naszą krótką relację.

Enduro Trails #1 2015 - relacja

Wczesnomajowa pogoda tradycyjnie już „uatrakcyjniła” ściganie, było błotniście i soczyście, słowem niełatwo, acz pięknie. Wymagające warunki zdecydowanie nie odstraszyły „endurowców”, wręcz przeciwnie, padł nowy rekord frekwencji, wystartowało 191 zawodników! Dzięki wielkie za tak liczne przybycie!! (przepraszamy bardzo tych, dla których brakło miejsc… i tak nadwyrężyliśmy mocno przyjęte wcześniej limity…).

Enduro Trails #1 2015 - relacja Enduro Trails #1 2015 - relacja
Enduro Trails #1 2015 - relacja

Ściganie mimo błota i ambitnych tras było bardzo zajadłe, i to nie tylko o pierwsze lokaty! Patrząc na listę wyników widać, że po ponad 20 minutach spędzonych na 4-rech długich odcinkach specjalnych zawodnicy poprzedzielani są często ułamkami sekund!! W czołówce trakcyjnie już do samego końca szło „na żyletki”. Niepokonany na swoim terenie Remik Ciok wygrał dwa Osy, jednak tym razem szybszy okazał się od niego Arek Perin. Wybierając najbardziej ryzykowne linie przejazdu Arek uzyskał jedynie 3’10’’ sekundy przewagi po całym dniu ścigania (!), śrubując najlepszy czas zawodów (18:59.66). Kategorię Masters wygrał Roman Kwaśny, uzyskując trzeci czas zawodów – jak widać wiek nie jest żadną przeszkodą jak się ma tyle determinacji! Wśród juniorów najszybszy był Krzysztof Ściubak a najlepszą kobietą okazała się debiutantka w tej dyscyplinie Elżbieta Figura. Warto dodać, że Ela nie tylko wygrała o ponad minutę z drugą z kobiet, ale prześcignęła 2/3 wszystkich startujących mężczyzn!

Enduro Trails #1 2015 - relacja

Dziękujemy bardzo głównemu sponsorowi zawodów firmie Giant Polska, oraz sponsorom fundującym nagrody (Gregorio, Hi-Tec, Maxxis, Sportmaster, Alda Sport, Beastie Bikes) jak również wielu partnerom oraz wszystkim, którzy pomogli nam w zorganizowaniu imprezy (szczególne podziękowania należą się tu firmie Murapol, która wsparła nasze wysiłki w wytyczeniu i przygotowaniu nowych ścieżek na Koziej Górze).

Enduro Trails #1 2015 - relacja

Już teraz zapraszamy serdecznie na pierwszy weekend października! Obiecujemy, że zakończymy sezon ścigania „z przytupem”, oczywiście znów Was czymś zaskoczymy, możliwe że znacznie bardziej niż zwykle… a tymczasem bierzemy się do pracy!

Organizator Zawodów
„Eco Riders”