Te ochraniacze to coś, czego każdy poszukiwacz przygód rowerowych poszukuje! Lekkie ochraniacze z twardym przodem gwarantują brak siniaków i poobijanych kolan. Największym bajerem jest jednak fakt, że można je zwinąć w małe rolki (ok. 8X18 cm) i upchnąć w plecaku co świetnie sprawdzi się na długich wyjazdach kiedy bierzemy dużo rzeczy. Ochraniacze mają przyszyte gumowe opaski trzymające zwinięty ochraniacz. Tył z siatki ma zapewnić dobrą wentylację nawet w upalne dni. Model ten jest dłuższy niż większość ochraniaczy, ale dzięki temu świetnie trzyma się na miejscu i chroni nie tylko kolano, ale też górną część kości piszczelowych.

Rzut okiem na.. ochraniacze kolan 7iDP Transition Knee Rzut okiem na.. ochraniacze kolan 7iDP Transition Knee
Rzut okiem na.. ochraniacze kolan 7iDP Transition Knee

CECHY PRODUKTU:

  • Zwijane i łatwe w pakowaniu dzięki zintegrowanej opasce utrzymującej zwinięty ochraniacz
  • Lekki i mocny, elastyczny panel gwarantujący najlepsze dopasowanie oraz pełny zakres ruchów
  • Dwuwarstwowa pianka z otworami w kształcie wielokątów stworzona od podstaw przez 7iDP w celu poprawienia przepływu powietrza i redukcji wagi
  • Specjalnie zaprojektowany, mocno dopasowany krój
  • Kombinacja materiałów Poly/Spandex oraz rozciągalnej w 4 kierunkach siateczki zapewnia świetne dopasowanie i wentylację
  • Zaprojektowane tak, aby spełniać wymagania normy CE EN 1621/1 gwarantującej maksymalną ochronę
  • Rozmiary – S/M/L/XL

Rzut okiem na.. ochraniacze kolan 7iDP Transition Knee Rzut okiem na.. ochraniacze kolan 7iDP Transition Knee

Ania Makuszewska, 43RIDE:

Ochraniacze te zapowiadają się świetnie, nie mogę się doczekać dokładniejszych testów! Jako miłośniczka kilkudniowych wyjazdów z plecakiem mam bardzo ograniczone możliwości i często musiałam rezygnować z ochraniaczy na czym czasem cierpiały moje kolana. Ten model zajmuje bardzo mało miejsca i nie sposób nie upchnąć ich gdzieś na dnie plecaka. Dodatkowo mogą też służyć za ocieplające nogawki podczas nagłych zmian pogody.


Dystrybucja w Polsce: Profi Bikes orangebikes.pl
Strona producenta: 7protection.com

O firmie 7iDP

7iDP to efekt 5 lat pracy siedmioosobowego zespołu projektantów, posiadających łącznie ponad 65 lat doświadczenia w tworzeniu ochraniaczy MTB. Założona w 2011 roku marka oferuje od tego sezonu pełną linię ochraniaczy dedykowanych do wszystkich odmian kolarstwa górskiego. Enduro, Downhill, All Mountain – każdy znajdzie produkty idealnie dopasowane do danej dyscypliny. Najlepszym potwierdzeniem jakości 7iDP jest lista zawodników startujących w ich ochraniaczach- dwaj Mistrzowie Świata, zwycięzca Red Bull Rampage oraz ikona Downhillu i jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w świecie MTB – Steve Peat, Fabien Barel, Mark Weir, Kurt Sorge, Joe Barnes, Marco Osborne, Florian Nicolai, Garett Buehler, Chris Akrigg, Neil Donoghue oraz Jackson Goldstone, to tylko część riderów, którzy wybrali 7iDP w sezonie 2015.

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, takim jak system Boa, twarda powłoka Curv, czy specjalna pianka stworzona od podstaw przez 7iDP nie jest to kolejna marka powielająca schematy, lecz zupełnie nowa jakość wśród znanych produktów. Oprócz ochraniaczy do Downhillu w ofercie 7iDP znajdziemy kilka serii produktów stworzonych specjalnie do Enduro. Gwarantują one wygodę i komfort użytkowania nawet podczas całodziennych wypraw rowerowych, zapewniając przy tym maksimum ochrony w razie nagłych kontaktów z ziemią, drzewami, czy kamieniami. Zostały one wybrane przez Team Canyon Enduro, Team Rocky Mountain /Urge BP Rally oraz Team Cannondale.

Zapraszamy do zapoznania się z kolekcją produktów na stronie producenta (7protection.com) oraz w sklepie internetowym oficjalnego polskiego dystrybutora, firmy Profi Bikes (orangebikes.pl). Ochraniacze będą wkrótce dostępne w wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych, których listę zamieścimy na naszym profilu na fb (facebook.com/7poland). Zachęcamy do śledzenia profilu, ponieważ niebawem ogłosimy konkurs, w którym do wygrania będą ochraniacze kolan.