Francuz Nico Lau oraz Niemka Ines Thoma potwierdzili swój status faworytów wygrywając drugą rundę European Enduro Series, która odbyła się w Sölden. Pogoda dopisała, z nieba lał się gorący żar, a zawodnicy musieli wykazać się nie lada wytrzymałością, aby uzyskać dobry wynik na mecie.

European Enduro Series 2015 #2: Lau i Thoma wygrywają w Sölden

Ines Thoma wróciła do ścigania i od razu stanęła na najwyższym stopniu podium. Po wyścigu podzieliła się krótkimi wrażeniami: „Dzięki wjazdom wyciągami na start odcinków, ten potworny upał był nawet do wytrzymania, a same trasy w Sölden były świetne.” Tuż za Niemką uplasowały się jej rodaczka Lisa Policzka oraz Szwajcarka Monika Büchi. W wyścigu panów najlepszy był Francuz Nico Lau, który potwierdził swoją dominację w wyścigu nie dając szans rywalom. Drugie miejsce zajął Czech Michal Prokop, a trzeci był Niemiec Markus Reiser.

European Enduro Series 2015 #2: Lau i Thoma wygrywają w Sölden

W kategorii Masters 30+ po raz kolejny na najwyższym stopniu podium stanął Austriak Benedikt Purner, który wygrał przed własną publicznością. Wśród pań masters wygrała Szwajcarka Daniela Michel. Natomiast w juniorach najszybszy okazał się Austriak Kevin Maderegger, który w pokonanym polu pozostawił m.in. Mistrza Europy Enduro Juniorów Austriaka Daniela Schemmel’a, który zajął drugie miejsce.

European Enduro Series 2015 #2: Lau i Thoma wygrywają w Sölden

Z powodu bardzo dużego upału nie było możliwe rozpoczęcie wyścigu bezpośrednio z lodowca, ale zawodnicy i tak byli bardzo zadowoleni z zaplanowanych odcinków specjalnych. Pogoda była bardzo dużym utrudnieniem i zawodnicy musieli walczyć na bardzo suchych odcinkach w wysokich alpach. Techniczne i kamieniste sekcje miksowały się z płynnymi i szybkimi odcinkami, czyli trasy były idealne dla każdego endurowca. „To jest właśnie enduro” – tak zawodnicy określili trasy w Sölden. Dzięki nowopowstałej organizacji „Bike Republic Sölden”, która zajmuje się utrzymaniem tras w regionie, są one na najwyższym światowym poziomie i każdy może tu przyjechać, by zmierzyć się z górskimi singlami, niezależnie od umiejętności.

European Enduro Series 2015 #2: Lau i Thoma wygrywają w Sölden

Druga runda European Enduro Series była ogromnym sukcesem. Świetna atmosfera, wielu widzów oraz wysokie temperatury, które były wyzwaniem zarówno dla zawodników jak i kibiców. Wysokie alpy zapewniły świetne trasy oraz jeszcze lepszą pogodę. Następna edycja odbędzie się w dniach 25-26 lipca w Reschenpass, czyli w regionie, gdzie spotykają się trzy granice.

Pełne wyniki można znaleźć pod tym linkiem.

Więcej informacji na temat zawodów: europeanenduroseries.com / facebook.com/europeanenduroseries

Zdjęcia: Manfred Stromberg | Felix Oesterle