7protection to firma założona w 2011 roku, a w Polsce właśnie pojawił się dystrybutor, dzięki któremu mamy możliwość sprawdzenia produktów tej marki. Aktualnie testujemy ochraniacze na kolana, a dosłownie przed chwilą zakończyliśmy testy ochraniaczy na kostkę.

Test - ochraniacze na kostkę 7iDP

Bartek Podkowiński:

Jakiś czas temu dostałem do testów ochraniacze na kostki 7iDP. Najważniejszą częścią ochraniaczy jest czterowarstwowa gąbka, która ma za zadanie pochłaniać i rozpraszać siłę uderzenia. Po wielu godzinach jazdy na dircie w ochraniaczach 7iDP chciałbym podzielić się swoimi wrażeniami z testu.

Test - ochraniacze na kostkę 7iDP

Założyć można je na dwa sposoby: Pierwszy z nich to zakładanie ochraniacza na gołą stopę i na to naciągamy skarpetkę, dzięki czemu ochraniacz jest bardziej stabilny i nie przesuwa się. Sposób numer dwa to naciągnięcie go na skarpetę. Jednak wtedy można odczuć, że ochraniacz przesuwa się pod wpływem jazdy. Ja polecam sposób numer 1, ponieważ ochraniacz jest dużo bardziej stabilny.

Test - ochraniacze na kostkę 7iDP Test - ochraniacze na kostkę 7iDP

Do czego tak naprawdę został stworzony nasz ochraniacz? Przede wszystkim nie możemy mylić go z usztywniaczem na kostki, ponieważ ma on za zadanie chronić przed uderzeniem kostki o korby, a nie usztywnić kostkę w momencie podparcia się przy lądowaniu. Do tego ochraniacza polecam zakładać buty za kostkę, aby mimo wszystko usztywnić swoją stopę. Ochraniacz z czystym sumieniem poleciłbym riderom, którzy lubią robić sztuczki z nogami, a i ich kostki często są narażone na obicia poprzez łapanie nagami roweru.

Test - ochraniacze na kostkę 7iDP

Jeśli chodzi o wykonanie.. Przez ponad miesiąc jazdy i ciągłego katowania nie zauważyłem dużych śladów zużycia. Jedynym minusem jest gumka pod stopą, która trochę się rozciąga i mogą pojawić się drobne luzy, a w efekcie ochraniacz może się przesuwać.

Test - ochraniacze na kostkę 7iDP

Podsumowując, ochraniacz 7iDP uratował mi wiele razy kostkę podczas testów w momencie niesklejonych no foot can can’ów czy przekręonych 360-ek. Jednak aby mieć pełną satysfakcję z korzystania ochraniacza powinno się go nosić z butami za kostkę, które usztywnią Twój staw skokowy.

-Bartek Podkowiński


Dystrybucja 7iDP: orangebikes.pl
Strona producenta: 7protection.com
Zdjęcia: Mateusz Szachowski