Czwarta runda Pucharu Świata DH 2015 zakończona. Tym razem zawody odbyły się w szwajcarskim Lenzerheide i przeszły do historii zjazdu. To właśnie tu 18-te zwycięstwo w historii Pucharu Świata DH odniósł Greg Minnaar i dzięki temu został zawodnikiem z największą ilością zwycięstw w historii. O jedną rundę mniej wygrał tylko Steve Peat. Wśród pań triumfowała Rachel Atherton (GT Factory Racing), dla której było to trzecie zwycięstwo z rzędu.

Puchar Świata DH 2015 #4: Minnaar i Atherton wygrywają w Lenzerheide
Greg Minnaar

Z czasem 3:00.535 Greg Minnaar wygrał całe zawody, a tuż za nim uplasował się Loic Bruni (Lapierre Gravity Republic). Do zwycięzcy stracił zaledwie 0.960s. Podium uzupełnił Lucas Dean (Devinci Global Racing, +1.807s). Szansę na rewelacyjny wynik zaprzepaścił natomiast nasz rodak Sławek Łukasik (NS Bikes Fro Pro), który na pierwszym pomiarze czasu był 8, a na drugim pomiarze był 7. Niestety w ostatniej sekcji trasy zaliczył glebę i zakończył zawody na odległym 59 miejscu (+11.848s). Trzymamy kciuki za Sławka i liczymy, że wkrótce szczęście mu dopisze!

Puchar Świata DH 2015 #4: Minnaar i Atherton wygrywają w Lenzerheide
Rachel Atherton

Wśród pań triumfowała Rachel Atherton, która z czasem 3:28.16 nie dała szans rywalkom. Było to trzecie z rzędu zwycięstwo Rachel i dzięki temu z bezpieczną przewagą będzie prowadzić w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce ze stratą ponad 5 sekund zajęła Manon Carpenter (Madison Saracen Factory Team), a trzecia była Tracey Hannah (Polygon UR, +7.280s).

W wyścigu juniorów najszybszy był Laurie Greenland (Trek World Racing), drugie miejsce zajął Andrew Crimmins (Kona Factory Team, +4.757s), a trzecie miejsce Alex Marin Trillo (Giant Factory Off Road Team, +6.376s).

UCI DH MTB – Elite Men Final Results – Lenzerheide 2015

UCI DH MTB – Final Results – Elite Women – Lenzerheide 2015

UCI DH World Cup – Junior Men Final Results


Zdjęcia: pinkbike.com