Właśnie zakończyły się kwalifikacje do czwartej rundy Pucharu Świata DH 2015. Na zawody w szwajcarskim Lenzerheide zjechali najlepsi zawodnicy na świecie, a wśród nich znalazło się także kilkoro naszych rodaków. Dzisiejsze kwalifikacje wygrał Loic Bruni (Lapierre Gravity Republic) wśród mężczyzn, a wśród pań najszybsza była Emmeline Ragot (MS Mondraker Team).

Czas dnia 3:03.823 należy do Loica Bruni’ego, ale tuż za nim jest bardzo ciasno. Drugie miejsce zajął Aaron Gwin (Specialized Racing) ze stratą 0.427s, trzeci był Connor Fearon (Kona Factory Team, +0.523s), a tuż za podium uplasował się Josh Bryceland (+0.873s). Dobre szesnaste miejsce zajął Sławek Łukasik (NS Bikes Fro Pro), który stracił 4.267s do zwycięzcy kwalifikacji. Znacznie gorzej poszło natomiast Wojtkowi Czermakowi, który zajął ostatnie 166 miejsce ze stratą ponad 2 minut. Póki co nie mamy żadnych informacji, ale patrząc po czasie, to Wojtek musiał mieć niemiłą przygodę na trasie.

UCI DH MTB – Qualifying Results Elite Men – Lenzerheide 2015

Wśród pań najlepszy czas uzyskała Emmeline Ragot – 3:26.808. Drugie miejsce zajęła Rachel Atherton (GT Factory Racing, +2.224s), a trzecia w kwalifikacjach była Manon Carpenter (Madison Saracen Factory Team), która straciła ponad 10 sekund.

Results Elite Women – Qualifying Lenzerheide 2015

Natomiast w kategorii juniorów najszybszy w kwalifikacjach okazał się Laurie Greenland (Trek World Racing), który z czasem 3:13.737 nie dał szans pozostałym zawodnikom. Drugie miejsce zajął Alex Marin Trillo (Giant Factory Off Road Team) ze stratą 1.166s, a trzeci był Charlie Harrison (United States of America, +2.291s).

Junior Men Qualifying Results Lenzerheide 2015


Zdjęcie na miniaturce: facebook.com/lukasik.slawek