Drugi dzień festiwalu iXS Dirt Masters w Winterbergu składał się z zawodów na najlepszego whipa oraz slopestyle’u amatorów. Odbyły się także treningi do pierwszej rundy iXS Pucharu Niemiec DH oraz kwalifikacje do four crossu, który był z kolei pierwszą rundą serii 4X Pro Tour.

iXS Dirt Masters Festival: dzień drugi

Pogoda ponownie dopisała, słońce świeciło równie mocno co dzień wcześniej, dzięki czemu warunki były perfekcyjne. Ponad 500 zawodników z 18 krajów trenowało na krótkiej, lecz bardzo wymagającej trasie zjazdowej. Dzięki perfekcyjnemu miksowi wspaniałej pogody, zmotywowanych zawodników oraz dobrej atmosfery, cały teren festiwalu zapełnił się ogromną ilością kibiców.

„Riders ready… watch the gate!” – te słowa zna każdy fan four crossu. Podczas pierwszych treningów DH, odbyły się kwalifikacje do zawodów 4X, w których udział wzięło ponad 170 zawodników. Po krótkiej sesji treningowej najszybsi okazali się Austriak Hannes Slavik (Ghost Magura) oraz Niemka Julia Luckas (Propain Bikes).

iXS Dirt Masters Festival: dzień drugi

Jedną z najważniejszych imprez w Winterbergu są zawody slopestyle’owe. Dziś wzięli w nich udział amatorzy i zrobili dobrą rozgrzewkę przed niedzielnymi zawodami ze srebrnej serii FMB World Tour.

W międzyczasie odbyły się zawody na najlepszego whipa, które wygrał Brytyjczyk Sam Pilgrim. Co ciekawe, trzeba było dość szybko zakończyć zapisy na tą imprezę, ponieważ zgłosiła się ogromna liczba chętnych.

iXS Dirt Masters Festival: dzień drugi

Pierwsza połowa festiwalu iXS Dirt Masters już za nami, a podsumowała to ogromna impreza. Jednak to nie koniec, bo na niedzielę zaplanowano jeszcze finał pierwszej rundy iXS Pucharu Niemiec oraz zawody Slopestyle.