Impreza Chain Reaction Cycles Emerald Enduro w Irlandii przejdzie do historii jako jeden z najbardziej ekscytujących wyścigów jakie ten sport widział. Tysiące fanów przybyło na górę Carrick z jednym zamiarem – zobaczyć jak ich rodak Greg Callaghan podnosi w górę puchar. I się nie zawiedli!

Enduro World Series 2015 #2: Greg Callaghan wygrywa w Irlandii

Zawodnik Cube Action Team miał mnóstwo szczęścia – jego pierwsze zwycięstwo w historii i to na swoim gruncie na oczach ogromnej ilości widzów. Fani byli dosłownie wszędzie, każdy kawałek tras był szczelnie obstawiony i dzięki temu miejscowy idol czuł ogromne wsparcie kibiców przez cały czas.

Greg Callaghan, Cube Action Team:

Tego nie dało się przewidzieć. Kiedy w zeszłym roku zapowiedziano, że w Irlandii odbędzie się runda Enduro World Series, wyobrażałem sobie jakie to byłoby wspaniałe, żeby tu wygrać. Ale nigdy nie sądziłem, że uda mi się spełnić moje marzenie. Miałem idealny dzień, podczas wyścigu czułem ogromne wsparcie kibiców, dzięki czemu nie czułem zmęczenia i bólu. Mogłem przez to cisnąć na maxa!

Enduro World Series 2015 #2: Greg Callaghan wygrywa w Irlandii

Drugie miejsce zajął Justin Leov (Trek Factory Racing Enduro Team), a trzecie miejsce zajął Richie Rude (Yeti/Fox Shox Factory Team).

Wśród pań wygrała Tracy Moseley (Trek Factory Racing Enduro Team) wygrała sześć z siedmiu odcinków i tym samym zapewniła sobie zwycięstwo w wyścigu. Drugie miejsce zajęła Anne Caroline Chausson (Ibis), a trzecia na mecie stawiła się Cecile Ravanel (Commencal Vallnord Enduro Team).

Enduro World Series 2015 #2: Greg Callaghan wygrywa w Irlandii

Tracy Moseley, Trek Factory Racing Enduro Team:

W zeszłym roku Anne była lepsza ode mnie w kilku wyścigach, więc bardzo się cieszę, że w końcu udało mi się ją pokonać. Zawody w Irlandii były wspaniałe. Przypominały mi wyścigu Pucharu Świata DH, gdzie rywalizowaliśmy przed wspaniałą publicznością. Organizacja zawodów również była idealna i muszę pochwalić Niall’a i jego ekipę za zrobienie takich dobrych zawodów na tak małej górze. To był jeden z najlepszych moich dni odkąd ścigam się w enduro.

W kategorii U21 najszybszy był Adrien Dailly (Lapierre Gravity Republic), który w pokonanym polu pozostawił Elliota Trabac’a (Scott SR Suntour Enduro Team) oraz Killiana Callaghan’a (Team Biking.ie).

Enduro World Series 2015 #2: Greg Callaghan wygrywa w Irlandii

Wśród pań U21 najszybsza okazała się Leah Maunsell (MBW Kona Ireland Racing), a druga była Axelle Muringneux (Chamrousse Enduro Team).

Chris Ball, dyrektor Enduro World Series,

To był jeden z najlepszych wyścigów jakie widziałem. Greg wygrał swój pierwszy wyścig i zrobił to jeszcze na swoim terenie, przed swoimi kibicami – tego nie da się zapomnieć. Pasja i entuzjazm irlandzkiej publiczności była bardzo zaraźliwa i zdecydowanie mogę powiedzieć, że nie spotkałem się z czymś takim w żadnym innym miejscu na świecie. Niall Davis z całą ekipą Emerald Enduro są niesamowici, poziom organizacji i przywiązanie do detali były na najwyższym poziomie i dzięki temu zawodnicy mieli idealne warunki do ścigania się.

Enduro World Series 2015 #2: Greg Callaghan wygrywa w Irlandii

Trzecia runda odbędzie się już w następnym tygodniu w Szkocji. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Jerome Clementz (Cannondale Over Mountain), a wśród pań prowadzenie objęła Tracy Moseley.