Trzeci dzień festiwalu iXS Dirt Masters w Winterbergu był najbardziej ekscytującym ze wszystkich. Harmonogram przewidywał pierwszą rundę iXS Pucharu Niemiec DH oraz finały slopestyle’u. Dodatkowo odbywały się także imprezy towarzyszące jak Red Bull Berm Burners.

Pogoda przez cały festiwal była idealna i nie inaczej było ostatniego dnia. Piękne słońce sprawiło, że na teren festiwalu przyszły ogromne ilości widzów, którzy byli żądni dużych emocji.

iXS Dirt Masters Festival 2015: dzień trzeci

Na trasie DH odbyły się kwalifikacje pierwszej rundy iXS Pucharu Niemiec. W związku z tym, że w zawodach brało udział ponad 500 zawodników z 18 krajów, to warunki na trasie stawały się co raz trudniejsze. Kibice dopingowali swoich ulubieńców i na koniec dnia okazało się, że najlepszym zawodnikiem został Szwajcar Nick Beer (Radon Magura Factory), który wygrał kwalifikacje wśród elity mężczyzn. Najszybszą kobietą była natomiast Kanadyjka Casey Brown (Bergamont Hayes Team), która o setne sekundy wyprzedziła Szwajcarkę Carinę Cappellari (Radon Magura Factory), która w tym sezonie wygrała już pierwszą rundę iXS Pucharu Europy DH w Kranjskiej Górze. Poniedziałkowe finały zapowiadają się bardzo ekscytująco.

iXS Dirt Masters Festival 2015: dzień trzeci

Pierwsze finały tego dnia odbyły się w four crossie. Na sam koniec okazało się, że najlepszy był Francuz Quentin Derbier (Rider’s Spirit MTB), który w pokonanym polu zostawił Brytyjczyka Scotta Beaumont’a (Yeti Racing UK), Niemca Benedikta Last’a (fourcross.de) oraz Szwajcara Simona Waldburger’a (g-Form-AEEKA Factory Team). Zwycięzca kwalifikacji, Austriak Hannes Slavik (Ghost Magura), w finałach był dopiero trzynasty.

iXS Dirt Masters Festival 2015: dzień trzeci

W rywalizacji pań najlepsza była Austriaczka Helene Valerie Fruhwirth (Ciclopia), która w pokonanym polu pozostawiła Niemkę Julię Lackas (Propain Bikes), jej rodaczkę Marisę Roth (RC Winnenden) oraz Czeszkę Michaelę Berakovą (FoxHolesShop.cz).

Podczas zawodów slopestyle, które miały srebrną rangę serii FMB World Tour, wygrał Brytyjczyk Sam Pilgrim. Sam zdążył już wygrać zawody na najlepszego whipa, a podczas slopestyle’u zdobył 462 pkt. Tuż za nim ze stratą zaledwie 5 punktów uplasował się Szwed Martin Söderström.

iXS Dirt Masters Festival 2015: dzień trzeci

W zawodach Red Bull Berm Burners ośmiu zawodników miało szansę rywalizować z prosami jak Wyn Masters czy Martin Söderström. Każdy z zawodników musiał walczyć z prosami na pump tracku, aż system eliminacji nie wyłonił dwóch finalistów. W finale spotkali się ostatecznie Holender Joost Wichman (Flow Team) oraz Benedikt Last. Po zaciętej rywalizacji to Joost Wichman wygrał zawody.

Po niedzielnych zmaganiach zawodników oraz kibiców czeka trochę odpoczynku przed finałowym dniem festiwalu. W poniedziałek odbędą się finały pierwszej rundy iXS Pucharu Niemiec DH i tym samym zakończy się dziewiąta edycja festiwalu iXS Dirt Masters w Winterbergu.