REKLAMA

Już tylko dwa miesiące dzielą nas do rozpoczęcia nowego sezonu serii Enduro World Series. Pierwsza runda odbędzie się w Nowej Zelandii i będzie częścią historii. Otóż wtedy, po raz pierwszy w tej części świata, odbędzie się festiwal Crankworx, który znany jest głównie ze swoich imprez w kanadyjskim Whistler oraz francuskim Les deux Alpes.

Countdown to Crankworx Rotorua – enduro entries open this week

Inauguracyjną rundą tegorocznego sezonu będzie Giant Toa Rotoura Enduro, wyścig który jest częścią festiwalu Crankworx Rotoura. Zapisy rozpoczynają się już w ten czwartek, 22 stycznia o 9am NZDT. Zapowiada się, że te zawody będą „wyprzedane” w minutę – w końcu będą oferować możliwość ścigania się amatorów z takimi gwiazdami jak Jared Graves, Jerome Clementz, Tracy Moseley czy Steve Peat.

Jako, że te zawody cieszą się dużym powodzeniem, to wprowadzono zupełnie nowy system zapisów w tym roku. Dzięki wskazówkom od zawodników, zapisy na zawody będą rozpoczynać się w godzinach odpowiednich dla danego kraju, w którym odbywać się będzie impreza. Dzięki takiej zmianie będziemy mieli pewność, że lokalni zawodnicy będą mieli szansę zapisać się na zawody w swojej okolicy.

Neil Gellatly, dyrektor wyścigu Giant Toa Rotorua Enduro: „Na nasze zawody oczekuje wielu zawodników na całym świecie, nie tylko wśród prosów i amatorów, ale także mnóstwo osób, które startują prywatnie w całej serii.”

Countdown to Crankworx Rotorua – enduro entries open this week

„To będzie pierwsza możliwość startu w tym sezonie bez względu na posiadane umiejętności i tak blisko domu. Z pewnością lokalni zawodnicy z całego świata będą mieli szansę zaistnieć na międzynarodowej scenie enduro i może komuś uda się zdobyć miejsce w fabrycznym zespole w następnym sezonie. Szaleństwo rozpocznie się już niedługo i nie możemy się doczekać, aż rozpoczną się zapisy, nie wspominając o zawodach.”

Rozpoczęcie zapisów na poszczególne imprezy sezonu 2015:

28 styczeń, środa, 5pm GMT:

  • Chain Reaction Cycles Emerald Enduro, County Wicklow, Irlandia
  • TweedLove Festival, Tweed Valley, Szkocja
  • Samoens EWS driven by URGE Bike Products, Samoens, Francja

4 luty, środa, 9am PST:

  • Yeti Cycles Big Mountain Enduro presented by Shimano, Crested Butte, USA
  • SRAM Canadian Open Enduro presented by Specialized, Crankworx Whistler, Kanada

11 luty, środa, 5pm CET:

  • Enduro Festival Zona Zero, Ainsa-Sobrabe, Hiszpania
  • Superenduro, Finale Ligure, Włochy

Chris Ball, dyrektor generalny Enduro World Series: „Jak dla mnie, to w sezonie 2014 odbyły się najlepsze wyścigi, ale ten rok zapowiada się jeszcze lepiej. Więcej zespołów, Fabien i Jerome wracający po kontuzjach oraz kilka znanych nazwisk z DH, które wystartują w naszej serii – zapowiada się niesamowity rok w enduro!”

Zapisać się na zawody można pod tym linkiem: enduroworldseries.com/registration.