Oficjalne Mistrzostwa Polski w rowerowym Enduro

Witajcie, historia Wasza i nasza zatoczyła koło i kiedy zaczynaliśmy organizować nasze zawody „Enduro Trophy” w 2009 roku właśnie w Świeradowie-Zdroju, nikt nie wiedział w jakim kierunku pójdzie ten „sport”, a o Mistrzostwach Polski w tej dyscyplinie mało kto pewnie wtedy myślał. I teraz po 6 latach znów będziemy w Świeradowie-Zdroju w niedzielę 14-go czerwca z naszą imprezą, tyle że tym razem w randze Mistrzostw Polski, na które serdecznie wszystkich zapraszamy!

Impreza jak każde „Enduro Trophy” jest otwarta dla wszystkich chętnych, z tą różnicą, że będą oddzielne klasyfikacje dla zawodników z licencjami Polskiego Związku Kolarskiego i dla zawodników bez licencji – dla tych nic się nie zmienia, czyli nadal będzie klasyfikacja kobiet, mężczyzn, mastersów (mężczyzn w wieku 40+) oraz hardtaili. Natomiast dla zawodników z licencjami Polskiego Związku Kolarskiego oddzielnie będą 3 klasyfikacje zgodnie z przepisami UCI: kobiety, elita mężczyzn oraz masters (mężczyźni w wieku 30+). Swój udział zapowiedziała już czołówka polskiego DH, a wśród nich m.in. Sonia Skrzypnik, Arek Perin i Michał Śliwa. Nie zabraknie także Mistrza „Enduro Trophy” sezonu 2014 Kuby Jarosza – taka grupka zawodników zapewni ściganie się na najwyższym poziomie w naszym kraju!

Nie może Was tam zabraknąć, a skoro czołówka zawodników będzie jechała z licencjami PZKol’u, to otwierają się drzwi do miejsc na podium dla zawodników bez licencji. Oczywiście cała impreza będzie sędziowana przez fachowców Polskiego Związku Kolarskiego związanych od lat ze sportami grawitacyjnymi, a pomiar czasu będzie w pełni elektroniczny i przeprowadzony przez firmę zewnętrzną niezwiązaną z organizatorem zawodów.

Jeszcze raz zapraszamy do Świeradowa w dniu 14-go czerwca na bardzo fajną imprezę, wymagającą technicznie i kondycyjnie trasę oraz tak jak zawsze gwarantujemy, że będzie kupa frajdy i przyjacielska atmosfera.
Szczegółowy regulamin przedstawiony zostanie w kwietniu.

Miło nam również poinformować, że zawody będą realizowane ze środków Gminy Miejskiej Świeradów-Zdrój – bardzo dziękujemy za wsparcie!

Do zobaczenia!


Źródło: endurotrophy.pl