JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Czego można się spodziewać po tegorocznych zawodach 26TRIX w Leogangu? Poza najlepszymi trikami i światowej klasy zawodnikami? Hm.. będzie to jubileuszowa, dziesiąta, edycja imprezy i z tej okazji na zawody zaproszeni zostali wszyscy zwycięzcy 26TRIX z lat ubiegłych. A do tego do rywalizacji stanie także legenda BMX – Ryan Nyquist. Specjalnie na zawody w Leogangu zamieni on BMXa na dirtówkę i stanie do walki z najlepszymi zawodnikami świata. Podczas gdy zawodnicy będą walczyli o punkty i sekundy w Bike Parku Leogang, widzowie będą mogli wziąć udział w wielu imprezach towarzyszących. Festiwal Out of Bounds nadchodzi wielkimi krokami!

Ryan Nyquist weźmie udział w zawodach 26TRIX w Leogangu

Widzowie będą mogli zobaczyć jak Nicholi Rogatkin będzie robił wszystko, aby obronić ubiegłoroczne zwycięstwo. Czy jego ulubione triki – cashroll oraz lawn dart frontflip – okażą się wystarczające, aby ponownie wygrać 26TRIX? Ciężko sobie wyobrazić co wymyśli w tym roku, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną. Oprócz niego w zawodach wezmą udział poprzedni zwycięzcy z lat ubiegłych, a same zawody będą miały złotą rangę serii FMB World Tour. O zwycięstwo powalczy Thomas Genon, który znany jest ze swoich combosów i zapewniły mu one zwycięstwo w 2012 roku. Do Leogangu przyjedzie także Greg Watts, który jako pierwszy w historii MTB wykonał podwójnego backflipa na zawodach, a było to w 2006 roku.

Ryan Nyquist weźmie udział w zawodach 26TRIX w Leogangu

Do rywalizacji stanie także zwycięzca 26TRIX 2009, czyli Brytyjczyk Sam Pilgrim. Także jego rodak Sam Reynolds ma ochotę powalczyć o najwyższy stopień podium. W zeszłym roku jego bikeflip zapewnił mu miejsce na pudle, ale czy pomoże mu i w tym roku?

Ryan Nyquist weźmie udział w zawodach 26TRIX w Leogangu

W 2014 roku Antoine Bizet zadziwił publiczność wykonując podwójnego backflipa z no-hand’em. Gdy rusza na trasę, to kibice zdecydowanie wiedzą czego mogą się spodziewać i z pewnością będą to wysokie emocje.

Ryan Nyquist weźmie udział w zawodach 26TRIX w Leogangu

O ile zawody 26TRIX na przestrzeni lat były idealnym miejscem do zaprezentowania nowych trików, to sporo tych nowości na scenie BMX było już znanych jakiś czas. Ryan Nyquist, legenda BMX, już nawet przestał liczyć co i kiedy zrobił po raz pierwszy. W tym roku zdecydował się zamienić BMXa na MTB i weźmie udział w zawodach z najlepszymi. Co pokaże w swoim przejeździe? Wszystko okaże się podczas pre-kwalifikacji 11-go czerwca, gdzie stanie do rywalizacji m.in. z Pavlem Alekhin’em, Patrickiem Schweiką czy Maxem Fredriksson’em.

Ryan Nyquist weźmie udział w zawodach 26TRIX w Leogangu

Zawody 26TRIX to jednak tylko jedna z imprez odbywających się w trakcie festiwalu Out of Bounds, który będzie gościć w Leogangu w dniach 11-14 czerwca. Widzowie będą mogli zobaczyć także zmagania podczas trzeciej rundy Pucharu Świata DH oraz mnóstwo mniejszych imprez towarzyszących, takich jak Whip Contest czy Pump Track. Najmłodsi będą mogli z kolei skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich, a przy okazji zobaczyć najlepszych trialowców w akcji. Dla fanów sprzętu odbędą się targi expo, a w strefie dla team’ów mechanicy pokażą jak zadbać o rower. W sobotę wieczorem planowana jest wielka impreza z DJ Rene Rodrigezz’em. Dodatkowo w trakcie trwania festiwalu widzowie będą mogli podziwiać podniebne manewery Hannes’a Arch’a, który pokaże swoje wyczyny tuż przed finałami DH.

Ryan Nyquist weźmie udział w zawodach 26TRIX w Leogangu

Podczas festiwalu odbędzie się także specjalna sesja, na której będzie można dostać autografy najlepszych zawodników FMB World Tour. Greg Watts, Thomas Genon, Nicholi Rogatkin, Sam Pilgrim czy Peter Henke będą rozdawać autografy na stoisku FMB.

Ryan Nyquist weźmie udział w zawodach 26TRIX w Leogangu

Więcej informacji można znaleźć na: bike.saalfelden-leogang.com/en/events/2014/out-of-bounds-festival lub: facebook.com/OOB.Leogang. Informacje o zawodach 26TRIX: facebook.com/26TRIX. Informacje o Pucharze Świata DH w Leogangu: facebook.com/MountainBike.WC.Leogang. Informacje o regionie Saalfelden-Leogang można znaleźć na: saalfelden-leogang.com/en lub: facebook.com/SaalfeldenLeogang.