JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Druga runda Pucharu Świata DH nie należała do łatwych. Pogoda w Szkocji zdecydowanie nie dopisała i z powodu silnego wiatru oraz dużych opadów deszczu, sędziowie odwołali sobotnie kwalifikacje, a była nawet groźba odwołania całych zawodów. Na szczęście w niedzielę udało się rozegrać zarówno kwalifikacje jak i finały. Najszybsi w takich warunkach okazali się Greg Minnaar oraz Rachel Atherton (GT Factory Racing).

Najszybszym juniorem został Martin Maes (GT Factory Racing), który o 2 sekundy wyprzedził Laurie Greenland’a (Trek World Racing) oraz o niecałe 4 sekundy Alexa Marin Trillo (Giant Factory Off Road Team). W klasyfikacji generalnej z 80 punktami prowadzi Laurie Greenland, drugi jest Andrew Crimmins (Kona Factory Team), który uzbierał 72 punkty. Trzecie miejsce zajmuje triumfator drugiej rundy, Martin Maes z 60 punktami.

Wśród pań najszybsza w Fort William była Rachel Atherton, która nie dała najmniejszych szans swoim rywalkom. Bardzo dobrym wynikiem poszczycić się może natomiast juniorka Tahnee Seagrave (FMD Racing), która zajęła drugie miejsce ze stratą niecałych 8 sekund. Trzecia na mecie zameldowała się Emmeline Ragot (MS Mondraker Team). W klasyfikacji generalnej prowadzi Rachel Atherton (420pkt), przed Emmeline Ragot (405pkt) i Manon Carpenter (Madison Saracen Factory Team, 320pkt).

W elicie mężczyzn najszybszy okazał się Greg Minnaar, który o niewiele ponad sekundę wyprzedził Aarona Gwin’a (Specialized Racing) oraz o 4 sekundy Marcelo Gutierrez Villegas’a (Giant Factory Off Road Team). W klasyfikacji generalnej prowadzi Aaron Gwin (374pkt), drugi jest Loic Bruni (Lapierre Gravity Republic, 350pkt), a trzeci jest Greg Minnaar (281pkt).

Wyniki drugiej rundy Pucharu Świata DH 2015:

DHI WE Results 2015 Rd2

DHI MJ Results 2015 Rd2

DHI ME Results 2015 Rd2

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata DH 2015 po drugiej rundzie:

DHI WE Standings 2015 Rd2

DHI MJ Standings 2015 Rd2

DHI ME Standings 2015 Rd2

Prezentacja trasy drugiej rundy Pucharu Świata DH 2015:


Prezentacja trasy w wykonaniu Manon Carpenter oraz Claudio Caluori’ego