Piąta runda tegorocznego Pucharu Świata DH już za nami. Tym razem zawodnicy walczyli o punkty na górze św. Anny w Kanadzie i była to jubileuszowa, 25 edycja Pucharu Świata w tym miejscu. Najszybsi podczas weekendu okazali się Josh Bryceland, Rachel Atherton (GT Factory Racing) oraz Laurie Greenland (Trek World Racing).

Puchar Świata DH 2015 #5: Bryceland i Atherton wygrywają w Mont-Saint-Anne
Josh Bryceland

W elicie mężczyzn czas dnia ustalił Josh Bryceland – 4.22:156. Drugie miejsce zajął Loic Bruni (Lapierre Gravity Republic), który do zwycięzcy stracił zaledwie 0.2 sekundy. Na trzecim miejscu znalazł się natomiast Troy Brosnan (Specialized Racing) ze stratą 0.225 sekundy do zwycięzcy. Walka o podium była bardzo zacięta, o czym świadczy fakt, że czwarty na mecie Greg Minnaar do zwycięzcy stracił 2.555 sekundy.

Puchar Świata DH 2015 #5: Bryceland i Atherton wygrywają w Mont-Saint-Anne
Laurie Greenland

W juniorach triumfował zawodnik Trek World Racing Laurie Greenland. Drugie miejsce ze stratą aż 6.663s Alex Marin Trillo (Giant Factory Off Road Team). Na najniższym stopniu podium znalazł się natomiast Andrew Crimmins (Kona Factory Team), który stracił do zwycięzcy 7.528s.

Puchar Świata DH 2015 #5: Bryceland i Atherton wygrywają w Mont-Saint-Anne
Rachel Atherton

Wśród pań bezkonkurencyjna w tym sezonie jest Rachel Atherton, która ponownie nie dała najmniejszych szans rywalkom. Walka o drugie miejsce była bardzo zacięta. Ostatecznie na drugim stopniu podium znalazła się Manon Carpenter (Madison Saracen Factory Team, +3.417s), a na trzecim stopniu stanęła Myriam Nicole (Commencal/Vallnord, +3.617s).

Wyniki piątej rundy Pucharu Świata DH:

DHI ME Results

DHI MJ Results

DHI WE Results


Zdjęcia: pinkbike.com