Podczas trzeciego odcinka zawodów Enduro World Series, które rozgrywane były w Crested Butte, doszło do tragedii. Jeden z uczestników zginął podczas imprezy i tym samym zawody zostały przerwane i ostatecznie organizatorzy podjęli decyzję o zakończeniu imprezy.

Oficjalne oświadczenie organizatorów:

Jest nam niezmiernie przykro ogłosić, że podczas zawodów Big Mountain Enduro, które były piątą rundą Enduro World Series, doszło do tragicznego i niestety śmiertelnego wypadku podczas trzeciego odcinka specjalnego, pierwszego odcinka sobotniego wyścigu. Niezwłocznie poinformowaliśmy o tym fakcie rodzinę zawodnika.

Ratownicy medyczni pojawili się na miejscu wypadku najszybciej jak się da. Podjęli reanimację i przetransportowali zawodnika do najbliższej drogi. Niestety personel medyczny przybyły na miejsce wypadku stwierdził zgon.

W związku z zaistniałą sytuacją oraz szacunkiem do zawodnika i jego rodziny, ta runda Enduro World Series została przerwana i odwołana. Przesyłamy najwyższe wyrazy współczucia i kondolencje rodzinie zmarłego.